banner136

İdris Şahin'ın yeni eğitim öğretim yılı mesajı

18 Eylül 2017 Pazartesi 12:07

İdris Şahin'ın yeni eğitim öğretim yılı mesajı

İdris Şahin'ın yeni eğitim öğretim yılı mesajı
banner145
 TBMM 24 Dönem Çankırı Milletvekili İdris Şahin, 2016-2017  eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Şahin, "Ülkemizin güçlü yarınlara ulaşması öğrencilerimizin gayreti kadar sizlerin desteği ile mümkündür" dedi.  

Yeni eğitim öğretim  yılı mesajı şöyle:

 

Kıymetli velilerimiz, eğitim uzun vadeli ve özveri isteyen bir süreçtir ve bu süreçte evlatlarımıza en büyük desteği sizler vereceksiniz. Ülkemizin güçlü yarınlara ulaşması öğrencilerimizin gayreti kadar sizlerin desteği ile mümkündür. Etkili, kalıcı ve verimli bir eğitim öğretim ortamının sağlanmasında veli, okul ve öğretmen iş birliği çok önemlidir. Evlatlarınızın eğitimine gösterdiğiniz ilgi ve yaklaşımınız, çocuklarımızın eğitim hayatında ve hayat karşısında duruşlarını belirlemesinde son derece önemlidir.

 

Millet olarak bizim de gelecekte yönümüzü tayin edecek olan, eğitim ve öğretime verdiğimiz ehemmiyet olacaktır. Ruh köküne bağlı, öğrenmeye açık, araştırmacı, değerlendirme ve yorum kabiliyeti yüksek, temeli mazide, dalları geleceğe uzanmış fertler yetiştirmek eğitim öğretim faaliyetimizin gayesi olmalıdır. Zira başarı düzenli ve sürekli çalışmayla gelir ve hiçbir başarı tesadüfi değildir.

 

İşte bu yüzden geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bilgiyi üreten, insanlığa hizmet eden bireyler olarak yetiştirmek  çok önemlidir.  Aydınlık yarınlar, toplumları, araştırmacı-analitikçi bir anlayış üzerine inşa edecek milletlerin olacaktır.

 

Geleceği inşa edecek en önemli sorumluluk sahibi kitlenin ise değerli öğretmenlerimiz olduğunun farkındayız. Bu vesileyle yeni eğitim ve öğretim yılının başta öğretmenler, öğrenciler, bütün eğitim çalışanları ve değerli veliler olmak üzere bütün milletimize hayırlı olmasını temenni ederim.


Çankırı Postası

Yorum Gönder

@name x