banner136

Çankırı'da belediye başkanın aracı kurşunlandı!

25 Nisan 2015 Cumartesi 16:36

Orta Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede'nin özel aracı kurşunlandı.

Çankırı'da belediye başkanın aracı kurşunlandı!
banner145

Orta Yaylakent Belediye Başkanı Kadir Dede'nin özel aracının kurşunlandığı iddia edildi.


Gece saat 23.00'da misafirlikten evine dönen Belediye Başkanı Kadir Dede'nin kapı önüne park ettiği aracına kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından kurşun sıkıldı. Sabah aracının kurşunlandığını belirten Başkan Dede, Jandarmayı aracının kurşunlandığı ihbarında bulundu.


Yaylakent'e gelen Jandarma olay yeri inceleme ekipleri  binek otomobil ve çevresinde delil topladı..


Çankırı Postasına açıklamada bulunan Dede, "Gece 11'00da misafirlikten geldiklerini gece evinde istirahat ederken olayın gerçekleştiğini söyledi. Dede,". Tabi kurşunlama olayı gece olmuş sabah uyandığımızda anlaşıldı. Her hangi bir kurşun sesi de duymadık. Karakolu aradık olay yeri inceleme ekibi geldi" dedi.


Bu olaylar bir gözdağıdır!

Yaylakent'te bir yıldır aynı sürecin devam ettiğini söyleyen Dede, "Bize Jandarma önünde darp olayı oldu. Yaptığımız hizmetler şikayet ediliyor.  Bu olaylar bir gözdağıdır, bir partiye saldırıdır. Maalesef Paralel yapı devam ediyor" dedi.


Kendisine yapılan darp olayı ile ilgilide konuşan Dede,  mahkeme sürecinin devam ettiğini bu konun da peşini bırakmayacağını ifade etti. Devletten resmi koruma tahsis edildiğini ama yakın korumasının olmadığını söyleyen Dede, " Biz bu olayların devam edeceğini Sayın Valimizle de, Karakolla da paylaştık. Ama maalesef süreç soğuyunca bu olaylar soğuyor. Karakolun devriyesi azalıyor." şeklinde konuştu. 
Orta Jandarma karakolunun olayların üzerinde yeterince durmadığını düşündüğünü ifade eden Dede, "Belde  koruma tedbirleri ve devriyeler artsa, daha da önemlisi bu olayları yapanlar yakalansa daha iyi olacak" dedi..


Bana saldıranlara Karakol'da çay ikram edildi!

Kanundaki boşluklar olduğunu belirten Dede, "Bir gazeteciye olsun, bir kamu görevlisine yapılan saldırılarda, zanlı mutlaka sorgusu yapılıp tutuklanması  lazım. Bize karakolun önünde saldırı oldu orada müdahale edilmedi. O olayda karakolda bizi darp edenlere çay ikram edildi. Biz buları hep üst düzeylere ifade ettik. Bu olayı yapan kim bilmiyoruz ama; bu olayı yapanlarda onların bir uzantısı" ifadelerinde kullandı.


Çankırı Postası

Yorum Gönder

@name x