banner136

Şabanözü'nde Karakaya dönemi resmen başladı!

05 Haziran 2014 Perşembe 23:21

Şabanözü Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Karakaya, görevi CHP Meclisi üyesi geçici Belediye Başkanı Zeki Göktaş'tan devraldı.

Şabanözü'nde Karakaya dönemi resmen başladı!
banner145

1 Haziran tarihinde yapılan ara seçimlerde Şabanözü Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Karakaya, görevi CHP Meclisi üyesi geçici Belediye Başkanı Zeki Göktaş'tan devraldı. Böylece Şabanözü tarihinde ilk defa MHP’li bir başkan Şabanözü Belediye başkanlığı koltuğuna oturmuş oldu.

 

Şabanözü ilçesinde 1 Haziran'da yenilenen ara seçimlerde MHP'den Belediye Başkanlığına seçilen Karakaya, MHP Genel Sekreter Yardımcısı Recep Dumanlı, MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır ve partililerle birlikte Şabanözü Adliyesine giderek mazbatasını aldı. Daha sonra Şabanözü Belediyesine geçen Karakaya, makamda geçici Belediye Başkanı Zeki Göktaş’tan görevi teslim aldı.

 

Karakaya, her kesime eşit mesafede duran bir belediye olacaklarını ifade ederek Şabanözü halkının kendisini başkanlığa layık gördüğü için çok mutlu olduğunu söyledi. Karakaya, kimseyi siyasi görüşü nedeniyle ayırt etmeyeceğini, Şabanözü ile ilgili hayata geçirmek istedikleri önemli projelerinin olduğunu sözlerine ekledi.

 Foto galeriye git

 

MHP İl Başkanı Yusuf Naci Bayındır’da yorucu ve uzun soluklu bir çalışma sonrası Şabanözü belediyesini aldıklarını belirtti. Bayındır  , " İktidar partisi devletin imkanları ile seçim çalışması yürüttü. Çok yoğun bir propaganda çalışması yaptılar. Çeşitli bakanlar ve büyükşehir belediye başkanları geldiler. Çeşitli sözler verdiler. Şimdi yapılmayan yada yarım bırakılan işler kesinlikle öyle kalmayacak. Asla sahipsiz değilsiniz. Siz her türlü baskıya ve tehdide rağmen, yapılan çalışmalarda dik durdunuz. MHP'ye destek veren, oy veren, dua eden insanların bu katkısı bizim için en büyük şereftir" dedi.

Mustafa Karakaya Kimdir?
1948 yılında Gürpınar (Ereğez) köyünde doğdu. İlkokulu Gürpınar'da, Ortaokulu Şabanözü'de, Liseyi Çankırı Endüstri Meslek Lisesinde okudu.

Öğrenim hayatının hemen ardından kısa süre Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğünde çalıştı. 1968 - 1969 yıllarında Gürpınar'da vekil öğretmenlik yaparken vatani görevini yapmak üzere askere gitti.

Askerlik dönüşü Osmanlı Bankası Ankara Merkez Şubesinde işe başlayarak 3 yıl çalıştı. Daha sonra Akbank Kırıkkale Şubesinde işe başlayarak 8 yıl görev yaparak kendi isteğiyle görevinden ayrılarak Kırıkkale'de serbest ticaretle uğraşmaya başladı.

Çalışma hayatının yanı sıra sosyal, kültürel ve siyasi faaliyetlerde yer aldı. Kırıkkale Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin ikinci başkanlığını yaptı. Dernek bünyesinde oluşturulan Yaren Meclisinin 4 yıl süre ile Başağalığını yerine getirdi.

Aktif siyasi hayatına Kırıkkale MHP Teşkilatında başladı. 1989 yılında MHP'den Kırıkkale İl Genel Meclis Üyeliğine seçilerek bu görevi 5 yıl süreyle başarı ile yürüttü. 1997 yılında MHP Olağan Kongresine Kırıkkale Üst Kurul Delegesi olarak katıldı.

30 Aralık 1998 yılında üçlü Kararname ile Gürpınar'da Belediye Teşkilatının kurulmasına karar verilmesi sonucu 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde Belediye Başkanı olarak seçildi. Kurucu Belediye Başkanı olarak bu görevi 10 yıl süre ile 2009 yılına kadar başarı ile yürüttü. Üçüncü dönem seçimlerde aday olmadı.

01 Haziran 2014 tarihinde yapılan Belediye Başkanlığı Yenileme Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Şabanözü Belediye Başkanı olarak seçildi.    

Başkan KARAKAYA evli ve 4 çocuk babasıdır.  


Çankırı Postası

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kemalettin çelik 1 yıl önce yorumlandı

m.karakaya yatsın kalksın o dönemin mhp li il başkanına C H P lilere ve BAHRİ NALBANTA dua etsin onu kim aday yaptı sıkıysa bağımsız aday olsunda görelim

0 Kişi beğendi.