banner136

Sıra dışı öğretmen 35 yıllık meslek hayatına nokta koydu!

17 Haziran 2016 Cuma 05:32

"Milli Sunucu" lakabı ile tanınan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Serdar Şarklı 35 yıllık öğretmenlik hayatına nokta koydu.

Sıra dışı öğretmen 35 yıllık meslek hayatına nokta koydu!
banner145
Çankırı'da düzenlenen resmi programların nerede ise tamamına yakınını sunan ve  çevresinde "Milli Sunucu" lakabı ile tanınan Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Serdar Timur Şarklı 35 yıllık öğretmenlik hayatına 2015-1016 öğretim yılının son ders zilinin çalması ile nokta koydu. Meslek hayatı boyunca binlerce öğrenci yetiştiren Şarklı'nın mesleğine vedası; öğrencileri arasında da büyük bir üzüntü ile karşılandı.

12 Şubat 1982 tarihinde ilk atandığı görev yeri Giresun'da Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni  olarak meslek hayatına adım atan Serdar Şarklı, otuz beş yıllık öğretmenlik görevinin son 26 yılını Çankırı'da geçirdi. Yüzünden tebessümü  eksik etmeyen meslek anlayışı ile öğretmenlik dönemi boyunca  öğrencilerine tek bir fiske dahi vurmayan Şarklı, hiç bir öğrencisine ne bir kötü söz,  nede tek bir hakaret cümlesi sarf etti. Otuz beş yıl boyunca tek bir öğrencisini dahi disipline sevk etmedi. Derslere girdiğinde öğrencisine duyduğu saygının ifadesi dolayısı ile önünü ilikleyerek ders anlatması ile  tanınan Şarklı, kimi dersi kaynatan öğrencilerinin yaptığı yanlış hareketlerini sabırla göğüsleyerek davranışını düzeltmesi için farklı formüllerle ders işlemesi ile tanınıyordu.  

Fotoğraf karesinde Serdar Şarklı arkadaşları ile sohbet ederken görülüyor.- Dersinde kopya çekilmeyen tek hoca! -

Talebelerine gösterdiği sevgi ve şefkat dolu davranışı ile öğrencilerin gönlünde taht kuran Serdar hocanın sınavlarında kopya çekmek öğrenciler için ayıp sayılıyordu. Hocalarını incitmekten itina eden öğrenciler saygılarından bu derste kesinlikle kopya çekmiyorlardı. Aradan geçen 35 yıllık öğretmenlik hayatında binlerce öğrenci yetiştiren Şarklı'nın 2015-20106 yılı öğretim dönemi sonunda emekliye ayrılmak için Milli Eğitim Müdürlüğüne dilekçe vermesi görev yaptığı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de büyük bir üzüntü ile karşılandı.

 

- 26 yıla  bin 250 program sığdırdı -

Çankırı'da düzenlenen resmi programların nerede ise tamına yakınını sunan Şarklı, 26 yıl boyunca  bin 250 programın sunuculuğunu da üstlenerek başarı ile tamamladı. Düzgün diksiyonu ile resmi programların aranan ismi olan Şarklı,  takdir toplayan bu özelliği ile son yıllarda çevresinde "Milli Sunucu" lakabı ile anılır oldu. Sunuculuk yaptığı dönemde 10 Vali ile çalışan Şarklı, bu açıdan bakıldığında da Çankırı tarihine iz bırakan önemli isimler arasında yerini çoktan almış oldu.


Çankırı Postası

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 28

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ARİF YÜKSEL 2 yıl önce yorumlandı

sayın serdar şarklı; çok iyi bir eğitimci, saygın ve sevilen bir insan, yakın çevresine her zaman güven veren bir kardeşimizdir. emekli olmasına ben üzüldüm. emeklilik döneminin, sağlıklı ve mutlu geçmesini candan diliyorum.

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Özcan Çalışkan 2 yıl önce yorumlandı

ilim ve irfan yuvasında yetiştirdiğiniz öğrenciler günümüzün değerli makam ve mevkiilerinde görev yapan kardeşlerimizdir aynı zamanda aksu mahallesi̇ni̇n güler yüzlü ağabeyi̇ serdar hocam emekli̇li̇ği̇ni̇z hayirli olsun.... saygilarimla

2 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ayhan Sezdirmez 2 yıl önce yorumlandı

hayırlı olsun, emekliğinde de mutlaka eğitime destek verecektir. bende çankırı ticaret meslek lisesinde birlikte çalışma imkanı bulmuştum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

M.K.Alakır 2 yıl önce yorumlandı

sevgili hocam her şey gönlünüzce olsun...hayatınızın bundan sonraki kısımında da daima başarılar mutluluklar sizinle olsun...sizi seviyoruz hocam

1 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

sebahat çolak 2 yıl önce yorumlandı

Serdar hocam hayırlı olsun ne mutlu banaki sizinle çalışma tanıma fırsatım oldu

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ŞENAY 2 yıl önce yorumlandı

sayin hocam tebrk ediyorum . benimde en sevdiğim dersine zevkle ve saygi ile girdiğim öğretmenimdi. yazilanlarda en ufak abarti ve yaan yoktur. ben inanmıyorum ki serdar hocayi sevmeyen yoktur . öğrenci olarak .

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gökhan Babas 2 yıl önce yorumlandı

Saygıdeğer hocam emeklilik hayatında Mutlu ve huzurlu günler dilerim...

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mehmet Soycan 2 yıl önce yorumlandı

35 yil... Tebrik ediyorum Serdar hocam. Hala cok gencsiniz. Ogretmenin emeklisi olmaz. Dilerim egitime katkiniz devam eder.

1 Kişi beğendi.