6. Yayın Yılına Merhaba Derken

Beş yıl önce bugün şanlı bir destanın yazıldığı ve Anadolu’nun kapılarının Türklere açıldığı Malazgirt zaferinin yıldönümünde yayın hayatına başlamıştık.


Çankırı insanına farklı bir bakış açıcıyla haberdar etmek için çıktığımız yolda arkamıza bir baktık ki 5 yılı geride bırakmışız. Bu zaman zarfında Çankırı insanına özgün haberler sunmanın gayreti içerisinde olduk. Dar kadromuz ve kısıtla imkanlarımıza rağmen 4000’ne yakın haber ürettik. Başkentin yanı başında olmamıza rağmen Anadolu’nun unutulmuş bir ilinde dar bölgede habercilik yapmanın zorluklarına göğüs gererek sürdürdük bu serüveni…


Acı gününüzde yanınızdaydık. Görevimizi yapmanın zorluğuna rağmen göz yaşımızı içimize akıttık görmediniz bile, kimi zaman sevinçlerinize ortak olduk kısacası sizinle soluk alıp verdik.


Bu yolda bir çok sıkıntılarımız oldu. Hatalarımızdan dersler çıkarttık ama emin olun ki yanlışlarımızı hiç bir zaman bilerek yapmadık. Bilerek yapılmasına da müsaade etmedik. Yol ayrılıkları yaşadık ancak yeni gelenlerle haber mecrasındaki yolculuğumuz hep devam etti. Bu vesileyle geçmişte Çankırı Postasına emek harcayan öncelikle ilk yayın yönetmeni Vedat Beki olmak üzere, değerli yazarlar Ömer Faruk Eryılmaz, İbrahim Zencirci, Ömer Türkoğlu, Bahattin Ayhan, Ali Karaabali, Erkut Eraslan’a teşekkürlerimi sunuyorum.


Ve bunun dışında köşe yazılarıyla Çankırı insanına ufuk açan yol arkadaşlarım İbrahim Seymenoğlu, Ahmet Ünal Çam, Bekir Mustafaoğlu ve aramıza yeni katılan değerli hocam Ali Çankırılı’ya ve her daim desteğini esirgemeyn yakın arkadaşlarıma, aileme, reklam verenlerime ve beni yetiştiren evladı olmaktan kıvanç duyduğum anne ve babama  şükranlarımı sunuyorum.


Burada Metin abiye ayrı bir parantez açmak isterim ki, dostluğu, yol gösterici özelliği, bitip tükenmek bilmeyen araştırmacı ruhu ile Çankırı için önemli bir kazanç olarak gördüğüm değerli ağabeyim Metin Yılmaz’a da ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.


Yenilen yüzüyle 6. yayın yılına ‘merhaba’ derken buradan sizlere yeniliklerden de bahsetmek istiyorum. Site tasarımı ve logomuzu değiştirdik. Haberlerimizi okuyucu yorumlarına açtık. Sitemizin Foto Galeri bölümünde Çankırı’nın hafızası ‘Tahtaköprü’ sayfasında Çankırı’n geçmişini yansıtmaya çalışacağız.’Köyünü Unutma’ sayfasında köy hayatını sizlere yeniden hatırlatma çabasında olacağız. Yeni bir yapılanma içerisine giren Çankırı Postası çok yakında kadrosuna yeni katacağı arkadaşlar ve programlarla farklı bir mercanında kapılarını aralamak üzere. Bunun müjdesini de buradan vermek istiyorum.


Sevgili dostlar!


Yolumuz uzun, işimiz meşakkatli, gücümüz ise yüce Rabbimizin bize bahşettiği nefes kadar. Biz de yürüyüşümüzü onun bahşettiği nefes müddetince sürdürmeye, Çankırı insanımızı bilinçlendirmeye, haberdar etmeye ve tüm kardeşlerimize bu şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu süre zarfında sizlerin hislerine tercüman olabildiysek inanın benden mutlusu olmayacak!


Aylardan Ağustos, günlerden Cuma,

Gün doğmadan önce iklim-i Ruma

Bozkurtlar ordusu geçti hücüma

Yeni bir şevk ile gürledi gökler

Ya Allah bismillah Allahu Ekber

böyle başlıyor ya Malazgirt Marşı, kulaklarda şanlı akıncıların türküsü, milletimizin destansı öyküsü ve zafer ayı olduğu için Ağustos ayını çok seviyorum.


Ve buradan Malazgirt zaferinin seneyi devriyesinde Sultan Alparslan’a, onun askerlerine, bizlere bu toprakları kanıyla canıyla yurt eyleyen ecdadımıza, her karış toprağını kanlarıyla sulayan 
gazilerimize minnet ve şehitlerimize Yüce Rabbim’den rahmet diliyorum.


Rahmetini üzerimizden eksik eyleme Allah’ım…


Daha çok yapacak işimiz söylenecek sözümüz var.

Bizden duanızı eksik etmeyiniz.... 

Ercan ŞEKER

Çankırı Postası Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet biçer
ahmet biçer - 6 yıl Önce

allah yar ve yardımcın olsun doğruluktan ve kendi yolundan ayırmasın

Cemil Elibol
Cemil Elibol - 6 yıl Önce

daha nice 6. yıllara

Faruk Karatatar
Faruk Karatatar - 6 yıl Önce

allah yar ve yardımcınız olsun. başarılar... daha nice 6'lı ve 60'lı yıllara... selam ve dua ile.

Bekir Gündoğan
Bekir Gündoğan - 6 yıl Önce

daha nice yıllara kardeş.. allah yolunuzu açık etsin

Sevcan Çelik
Sevcan Çelik - 6 yıl Önce

ercan bey nice senelere inş.

Mehmet Ali Sertkaya
Mehmet Ali Sertkaya - 6 yıl Önce

nice nice 6 yıllar dileğiyle

İlhan Buğdaycı
İlhan Buğdaycı - 6 yıl Önce

nice yillara..

Hasan Çetinkaya
Hasan Çetinkaya - 6 yıl Önce

inşallah altıncı altın yılın olur kardeş.