banner198

İstanbuldan Atkaracalara destek...

İstanbulda yaşayan Atkaracalarlı işadamları ilçelerine gelerek başta Çankırı Valisi Uzun ve Kaymakam Gazi Kaya ile görüştüler...

İstanbuldan Atkaracalara destek...
banner145

İstanbul’da bulunan Atkaracalar belde ve köylerine ait on adet dernek başkanı yardımcıları, Çankırılılar Vakfı Başkan Yardımcısı İlker Karataş, vakıf üyesi Bilal Abanik, ÇANFED  Genel Sekreteri Yadigar Tezcanoğlu, Atkaracalarlı iş adamları Galip Karataş, Vahap Yartaş, Ahmet Mercankaya, Kerim Gezer ve beraberindekiler  10 Nisan 2009 Cuma günü Atkaracalar ilçesini ziyaret ederek yeni seçilen Çavundur ve Çardaklı beldeleri ile Atkaracalar Belediye başkanını ziyaret ederek başarı dileklerini bildirdiler.

Ziyarette, belediye başkanlarına belde ve ilçenin sorunları konusunda gurbette yaşayan Atkaracalarlılar olarak her türlü yardımı yapacaklarını beyan ettiler. 30 kişinin katıldığı gurup daha sonra Atkaracalar Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’nın daveti üzerine Atkaracalar Kültür Merkezi Konferans salonunda İstanbul’dan gelen misafirlere Atkaracalar’da yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Çok programlı lise bahçesine kapalı spor salonunu temelinin nisan ayında atılacağının müjdesini veren Kaymakam Kaya, Polis Haftası dolayısıyla şiir kompozisyon ve resim dalında dereceye giren ilçe okulu öğrencilerine ödülleri verildi.

 

Programda Atkaracalar Cumhuriyet İlköğretim Okulunun hazırlamış olduğu tiyatro oyunu ve skeçler büyük ilgi gördü. Atkaracalar Dernekler Birliği Başkanı Bilal Abanik yaptığı konuşmada gurbete yaşayan Atkaracalarlılar olarak her türlü yardıma hazır olduklarını bunun için de burada olduklarını belirtti.

Vali Uzun ile birlikte kütüphane açılışnı gerçekleştirdiler...

Tören bitimi Çardaklı YİBO’ya gidilerek okula yapılan yeni kütüphane Çankırı Valisi Şerafettin Uzun ve Kaymakam Ahmet Gazi Kaya ile İstanbul’dan gelen Dernekler Birliği başkan ve üyeleri ile iş adamlarımızın katılımıyla açıldı.

Vali Uzun, bu kütüphaneyi kazandıranlara teşekkür ederek buradan yararlanılmasını en büyük arzusu olduğunu belirtti. YİBO’da kalan öğrencilerle masa tenisi oynadı. İstanbul’dan gelen misafirler Atkaracalar Kaymakamı Ahmet Gaz Kaya, Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altıntop, Çerkeş Kaymakamı Mustafa Çit, Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş Özdemir, Atkaracalar İlçe Milli Eğit Müdürü Hilmi Karaot, Çardaklı Belediye Başkanı Osman Yılmaz ve misafirler birlikte yemek yediler.

Vali Uzun'dan Atkaracalar'a yüksek okul istediler...

Yemek sonrası YİBO toplantı salonunda Vali Uzun, Okul Müdürü İdris Çalışan’dan okulun durumuyla ilgili bilgi alındı. Okul başarısının artırılması için valilik olarak biz elimizden geleni yapıyoruz sizlerinde daha başarılı öğrenciler yetiştirmesi gerekir dedi. ÇANFED Genel Sekreteri Yadigar Tezcanoğlu, Vali Uzun’dan izin isteyerek Atkaracalar’a  Karatekin Üniversitesine bağlı bir yüksek okulun açılması konusunda yardımlarını istedi. Vali Uzun da, ilçenizde bulunan ve boş olan mevcut okulun yanına bir yurt yaptırılması halinde bu durumun gerçekleşebileceğini belirtti.

İstanbul’dan gelen heyet ile Atkaracalar Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ile Atkaracalar’a Karatekin Üniversitesine bağlı bir yüksek okulun yapılması istişaresi yapıldı. Vali Uzun’dan alınan söze binaen yurt yapımıyla ilgili genel bir görüşme gerçekleştirildi. İş adamlarından  Vahap Yartaş inşaatın tüm demirini temin edeceği taahhüdünde bulunurken, Galip Karataş, İlker Karataş, Ahmet Mercankaya ve Kerim Gezer de gerekli maddi yardımlarda bulunacaklarını ifade ettiler

Dernekler birliği adına bu seyahate Dernekler Birliği Başkanı Bilal Abanik, Başkan Yardımcısı Yadigar Tezcanoğlu, Atkaracalar Dernekle Başkanı Ahmet Mercankaya, Yönetim Kurulu Üyesi Harun Oflaz ve Ünal Dumanlı, Çardaklı Dernek Başkanı Mustafa Bakacak ve üyeleri, Susuz Köyü Dernek Başkanı Mürsel Kömürcü ve dernek üyeleri, Demirli Köyü Dernek Başkanı Yılmaz Yartaş ve üyeleri, Eyüpözü Dernek Başkanı Ahmet  Pınarbaşı ve üyeleri, Üyük Köyü Dernek Başkanı  Ahmet Akça ve üyeleri, Bozkuş Köyü Dernek Başkanı Aydın Örs ve üyeleri, Budakpınar Dernek Başkanı Ramazan Tepeköy ve üyeleri, Kızılıprık Köyü Dernek temsilcisi Ahmet Kayabaşı, Ilıpınar Köyü dernek temsilcisi Ersoy  Kaşak ve iş adamlarımız Galip Karataş,  İlker Karataş, Vahap Yartaş, Ahmet Mercankaya, Bilal Abanik  katıldı.                                                                          

 

Haber:  Ahmet Aköz

 

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 03:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER