banner198

İl özel idare sezonu böyle açtı!

İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü sezon açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilimize tahsis edilen 6 adet çöp toplama aracı ve çöp konteynırı kaymakamlıklara teslim edildi.

İl özel idare sezonu böyle açtı!
banner145

 İl Özel İdaresi Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü sezon açılışı gerçekleştirildi. Açılış töreninde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ilimize tahsis edilen 6 adet çöp toplama aracı ve çöp konteynırı kaymakamlılara teslim edildi.

 

 

Köye Yönelik Hizmetler Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen törene Vali Vahdettin Özcan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, AKP İl Başkanı Celal Kaman, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız,  İl Genel Meclisi Üyeleri ve daire amirleri katıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, “Kırsal alanda alt yapı standardı belli bir noktaya geldiğinden yeni hizmet talepleri gündeme gelmiştir. Sayın Valimizin talimatlarıyla köylerimizde çöplerin toplanması faaliyeti başlamış durumdadır. Tahsis edilen bu araçlarla bu faaliyetimiz hız kazanacaktır. İdaremizce çöp toplama işinde kullanılmak üzere 2014 yılı sonuna kadar 840 adet konteynır alınmış, kullanıma sokulmuştur." dedi.

 

 

Ardından kürsüye gelen İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker ise, “Hepimizin bildiği gibi bizler İl Genel Meclisi olarak karar organıyız. Köylerimizde yol ağı, kanalizasyon, parke, içme suyu, köy konakları gibi hizmetlerde İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi’nin aldığı kararlarla hizmeti köylerimize sunuyor. İlimize bu çöp toplama araçlarını hibe eden Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce’ye, Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’a, Milletvekillerimiz İdris Şahin ve Hüseyin Filiz’e, Sayın Genel Sekreterimize, bu konuda emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.” diye konuştu.

 

 

Vali Vahdettin Özcan da, “İl Özel İdareleri Devletin köylerdeki eli, ayağı, kulağı, her şeyi. Modern dünyanın getirdiği bir takım yükleri köylümüzün sırtından almak için elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar çalışmaktayız. Bunu da işçilerimizle, memurlarımızla, İl Özel İdaresi personelimizle yapmaktayız. Son 12-13 yıldır hakikaten Türkiye’de önemli değişimler oldu, önemli gelişmeler oldu. Özellikle bizim açımızdan KÖYDES denilen Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi Kaymakamlara, Valilere güç verdi. Onların elini güçlendirdi. Köylerde yapılan çalışmalara hız kazandırdı." şeklinde konuştu.

 

 

Özcan, "Bu yapılanlar devam ederken köylerden önemli talepler gelmeye başlamıştı. 2011 Ağustosunda, buraya Vali olduğumda Çankırı’da köylerin çöpleri toplanmıyordu. İlk uygulama projesi olarak Ilgaz’da ve Çerkeş’te bu projeleri başlattık. Şimdi vereceğimiz araçlarla diğer köylerimizin de %70’ine bu hizmeti götüreceğiz. Bu bana mutluluk veriyor, onur veriyor. " dedi.

 

 

Konuşmaların ardından Valimiz Vahdettin Özcan, Vali Yardımcısı İbrahim Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Halil Altıntaş ve İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker tarafından Çerkeş, Kızılırmak, Kurşunlu, Orta, Atkaracalar ve Eldivan Kaymakamlarına çöp toplama araçlarının anahtarları teslim edildi.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2017, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER