banner198

Abant Tatilinizi Planlayın: Abant Geziniz için 5 Öneri

Abant’ta keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız şehrin kaosundan kurtularak bu bölgede yapabileceğiniz çok fazla aktivite olduğunu bilmelisiniz.

Abant Tatilinizi Planlayın: Abant Geziniz için 5 Öneri
banner145

Abant Tatilinizi Planlayın: Abant Geziniz için 5 Öneri

Abant’ta keyifli bir tatil geçirmek istiyorsanız şehrin kaosundan kurtularak bu bölgede yapabileceğiniz çok fazla aktivite olduğunu bilmelisiniz. Yapabileceklerinizi detaylı şekilde öğrenerek avantajlı bir şekilde tatilinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Yürüyüş ve Fotoğraf Çekimi

Keyifli bir yolculuktan sonra Abant’a ulaştıysanız yeşilin birçok farklı tonunu görmeye başlarsınız. Her adımında adeta bir film karesini andıran özel parklar doğa harikasını sizlere sunar. Çember şeklindeki özel gölün etrafında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Sonbahar mevsimi için üzerinize kalın kıyafetler almayı unutmamalısınız. Çevrenizde spor yapan ve yürüyüş yapan insanlar görebilirsiniz. Bu bölgede aynı zamanda profesyonel ve amatör fotoğraf çekimleri de yapabilirsiniz.

Bisiklet Turları

Bisikletiniz yanınızda olmasa bile bisiklet kiralama noktalarından yararlanarak özel bir tur yapabilirsiniz. Gölün etrafında bisiklet sürerek temiz havanın ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Abant Gölü’nün etrafındaki birkaç farklı noktada belirli sürelerde atla gezinti yapabilmeniz de mümkündür. Kendinizi doğaya ait hissedebileceğiniz ve farklı aktiviteler yapabileceğiniz eşsiz güzellikteki bu bölge kolay ulaşım imkanı sayesinde hafta sonunda da tercih edebileceğiniz lokasyonlar arasındadır.

Motosiklet Turları

Motor sevenlerin de vazgeçilmez noktası olan Abant, İstanbul ve Ankara gibi çevre illerden gelen motorculara ev sahipliği yapar. Eğer siz de motosiklet ile gezebileceğiniz özel bir yer arıyorsanız Abant Gölü’nü tercih edebilirsiniz. Ancak Abant Gölü çevresinde ormanlık arazide doğaya zarar verilmemesi adına ateş yakmanıza izin verilmediğini unutmamalısınız. Bu sebeple, yeşil cennet içerisindeki özel çardakların etrafında kendin pişir kendin ye mantığıyla kurulan tesislerden faydalanabilirsiniz.

Abant’ta Nerede Kalınır?

Abant’a gittiğiniz zaman konaklayabileceğiniz birçok farklı alternatif bulabilirsiniz. Bunlar içerisinde araştırma yaparken istek ve ihtiyaçlarınıza uygun olanları ön planda tutmalısınız. Aynı zamanda bölgenin yoğun olabileceği dönemlerde önden rezervasyon yapmanız da gerekebilir.

Tatilinizi keyifli bir şekilde sürdürebilmek için Abant otelleri içerisinden zevkinize hitap edebilecek seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Her biri evinizin konforunda olan bu oteller doğa ile iç içe olabilmenizi sağlayabilecek özelliklere de sahiptir. Otel araştırmasını yaparken aceleci davranmamalı ve tüm detayları kapsamlı bir şekilde araştırmalısınız.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER