banner198

Alın Germe Ameliyatı ile Kırışıklıklar İçin Hızlı Çözüm

Alın Germe Ameliyatı sayesinde kişinin alın bölgesindeki sarkmalar gerilerek giderilmektedir.

Alın Germe Ameliyatı ile Kırışıklıklar İçin Hızlı Çözüm
banner145

Alın Germe Ameliyatı sayesinde kişinin alın bölgesindeki sarkmalar gerilerek giderilmektedir. Yapılacak olan müdahale ile kaşların biraz daha yukarı kalkması da sağlanmaktadır. Ayrıca göz kapağındaki deride meydana gelmiş olan bolluklar da giderilerek daha gergin ve daha temiz bir yüz görünümü elde edilmektedir.

Yaş ile birlikte alın bölgesinde daha fazla kırışıklık sorunu meydana gelebilir. Çizgiler bu bölgede biraz daha derinleşir. Alın bölgesinde meydana gelen çizgiler ve kırışıklıklar nedeni ile kaşlar da aşağı doğru inik bir görünüm kazanırlar. Bu durum kişinin daha yorgun ve yaşlı bir görünüm kazanmasına neden olur. Estetik açıdan kişiyi rahatsız edebilen alın bölgesindeki çizgi ve derin kırışıklıklar alın germe ameliyatı ile tedavi edilebilmektedir.

Şakak Germe Ameliyatı

Genellikle kişiden kişiye göre değişiyor olsa da alın bölgesinde enine doğru çizgiler meydana gelir. Bunun tek nedeni sadece yaş değildir. Genetik faktörler dışında kötü beslenme, bağımlılıklar veya kişinin cilt bakımını yanlış ürünler ile yapması ya da cilt bakımını hiç yapmaması kırışıklık oluşmasına neden olabilir.

Şakak germe ameliyatı ve alın germe aynı çerçevede değerlendirilmektedir. Şakak germe ameliyatı kaş kaldırma olarak da bilinmektedir. Alın germe operasyonu içerisinde de uygulanarak alındaki temiz görüntünün elde edilebilmesi için şakak germe işlemi de yapılabilmektedir.

Alın Kırışıklığı Ameliyatı

Alın kırışıklığı ameliyatı ülkemizde ortalama olarak 40 yaşın üzerindeki kadınlara ve erkeklere sıklıkla uygulanabilmektedir. Alın kırışıklığı ameliyatı sayesinde çok derin kırışıklıkların bile daha minimal hale dönüştürülmesi sağlanır. Bunun için alındaki kırışıklıklar ile oluşan kaşın aşağı düşmesi sorunu da giderilir. Kaş asma ameliyatı ile alın kırışıklığı ameliyatının iç içe operasyonlar olduğunu söylemek mümkündür. Yani sadece kaş asma ameliyatına gerek duyulmamaktadır.

Alış kırışıklığı ameliyatı sırasında kişide aşırı derecede deri sarkması sorunu var ise fazla dokunun çıkartılması da sağlanabilmektedir. Ancak genel olarak saç çizgisinin hemen gerisinden operasyon yapılmaktadır. Genellikle hastalara bu işlem uygulanmaktadır. Uygulanacak olan germe yöntemi ile hasta günlük yaşantısına daha kısa sürede dönebildiği gibi saç derisinde de his kaybı yaşanmamaktadır.

Alın Germe Estetiği Fiyatları

Alın germe estetiği fiyatları size uygulanacak olan yönteme göre farklılık gösterebilmektedir. Genel olarak alın germe ve kırışıklık giderme için botoks yöntemi uygulanabilir. Ancak yoğun kaş düşüklüğü ve kırışıklıklar için ise ameliyat yapılması da gerekebilir. Bunun için hangi yöntem uygulanacak ise alın germe estetiği fiyatları da buna göre değişecektir.

Alın germe estetiği öncesinde doktorunuz gerekli kontrolleri yaparak hangi yöntem ile istediğiniz sonucu elde edebileceğinize sizinle birlikte karar vermektedir. Genel olarak alın germe estetiği ameliyatları 2 saat kadar kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Botoks ile alın germe estetiği işlemi ise 6 ayda bir yenilenmesi gereken bir estetik uygulamadır. 40’lı yaşlardan önce en çok tercih edilen kırışıklık giderme tekniği olarak botoks tercih edilmektedir.

Alın Gerdirme

Alın gerdirme ameliyatı her ne kadar kolay bir estetik müdahale olarak düşünülse de hastanın ameliyat sonrasında özellikle çok daha dikkatli davranması gerekmektedir. Hastanın iyileşme süreci bu sayede hızlanırken daha sağlıklı ve daha taze bir görünüm elde edebilirsiniz. Alın germe ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

  • Alın gerdirme ameliyatı sonrasında bazı kişilerde nadir olsa geçici his kayıpları yaşanabilmektedir. Özellikle saçlı derinin birkaç santim gerisinden germe işlemlerinde geçici his kayıpları görülebilmektedir. Bunun için korkmamalı ve bunun doktorunuzun tavsiyelerine dikkat ederek geçecek bir sorun olduğunu bilmelisiniz.
  • Alın germe ameliyatı içerisinde kaş kaldırma da yer aldığı için ameliyattan sonraki ilk bir hafta içerisinde gözlerinizi tam kapatmada sorun yaşayabilirsiniz. Bu da göz kuruluğunun olmasına nede olabilir. Bu gibi bir sorunda ise yapay gözyaşı veya göz nemlendiricileri ile sorunu giderebilirsiniz.
  • Her ne kadar alın germe ameliyatı sonrasında enfeksiyon oluşumu pek görülmemiş olsa da nadir olarak yaşanabilmektedir. Bunun için antibiyotik kullanmanız gerekebilir.
  • Ameliyattan sonra göz bölgesinde şişlikler ve morluklar meydana gelebilir. Bunlar için doktorunuzun önerdiği şekilde buz ve soğuk kompleks uygulayabilirsiniz.
  • Ameliyattan sonra kişinin en az 3 gün dinlenmesi ve daha sonra günlük yaşantısına dönmesi önerilir. Özellikle alın germe ameliyatı sonrasında en az 5 gün kadar spor yapılmaması tavsiye edilmektedir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER