banner198

Altın Kolye Zincir Alırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?

Altın; değerli madenler arasında ilk sırada yer alır. Altını özel kılan çok sayıda detay mevcuttur.

Altın Kolye Zincir Alırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?
banner145

Altın Kolye Zincir Alırken Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?

Altın; değerli madenler arasında ilk sırada yer alır. Altını özel kılan çok sayıda detay mevcuttur. Her şeyden önce, kolay şekil aldığını söylemek gerekir. Bunun yanı sıra, deforme olmaması söz konusudur. Nadir bulunan altın; ağırlığını yıllar içerisinde hiçbir şekilde kaybetmez. Buna ek olarak, son derece önemli bir yatırım aracıdır. Hatta, geçmişten bu yana yastık altı yatırımı olarak önemli bir popülerlik elde etmiştir.

Tüketiciler; hem yatırım hem de diğer faktörleri dikkate alarak altın takı satın almayı tercih ederler. En popüler seçeneklerin başında ise tahmin edebileceğiniz gibi altın kolye zincir gelir.

Altın Kolye Zincir Almak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Detaylar

Altın kolye zincir satın almak isteyenlerin önünde çok sayıda seçenek var! Fakat, önemli bir aksesuar olarak bilinen altını güvenilir bir yerden almak şarttır. Sarraf veya kuyumcudan altın kolye zincir almak popülerdir. İsteyenler; herhangi bir internet sitesinden de altın takı alabilirler. Bu noktada, sitenin SSL sertifikası olmasına önem verilmelidir. Bunun yanı sıra, referansları ile dikkat çeken popüler bir siteden hizmet alınmalıdır. Ayrıca, ürün hakkında yapılan yorumlar da incelenmelidir. Herhangi bir olumsuzluk sezildiği takdirde o siteden asla ürün alınmamalıdır.

Altın kolye zincir alınırken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de ürünün özellikleri! Patent, marka ve ayar bilgisi bulunan bir zincir alınmalıdır. Bunun yanı sıra, ürünün gramajının ve sertifikasının olması da şarttır. Bilhassa sertifika üzerinde ürünün fiyatı mutlaka yazmalıdır. Buna ek olarak, internet sitesinden ürün alırken gramaj ile ilgili verilen sapma değerlerine dikkat edilmelidir. Takdir edersiniz ki, internet üzerinden satış yapan bazı markalar müşterilerini yanıltma yoluna giderler. Bu konuyu bir örnekle açıklamak mümkün! Yirmi gramlık bir kolye sattığını iddia eden marka; söz konusu üründe yüzde beşlik bir sapma değerinden bahseder. Bu sapmanın da işçilik kaynaklı olduğunu söyler. Bu yüzden, ürünü sahibine 19 gram olarak gönderir. Ancak, bu gibi hallerde, kişinin altın kolye zincir sahibine 100 TL fazla ödemesi söz konusu olabilir. Bir başka deyişle, ortada ciddi bir yanıltma durumu vardır.

Altın Kolye Zincir Seçimi Nasıl Olmalı?

Altın kolye seçimi yapmak isteyenleri zor ama zevkli bir süreç bekliyor. Ürünün kalitesi ile ilgili detaylara dikkat ettikten sonra sırada kişinin tarzına uygun bir model bulması geliyor. Bu noktada, yine bazı faktörlere uygun olarak hareket edilmeli! Her şeyden önce, boyun ölçüsünün bilinmesi şart! Bir mezura yardımıyla boyun ölçüsünü öğrenmek mümkün! Kadınlar; boyun ölçülerinden biraz daha uzun bir kolyeyi seçmelidirler.

Altın kolye zincir; yüz şekli ve boyun yapısı özelliklerine göre satın alınması gereken bir aksesuardır. Özellikle yüz şekline uygun bir altın kolye bulunduğu takdirde asla kaçırılmamalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER