banner198

Ankara Saç Kök Hücre

Kök hücre tedavi yöntemleri, hastanın seyrekleşen saçlarının gürleştirilmesi ve saçların sağlıklı, gür bir şeklide uzayabilmeleri için kişinin vücudundan alınan yağın çeşitli işlemlerden geçerek saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir.

Ankara Saç Kök Hücre
banner145

Ankara saç kök hücre tedavi yöntemleri, çeşitli neden ve faktörlerin etkisi ile saç dökülme problemi yaşayan kişilere çeşitli tedavi yöntemlerinin uygulandığı bir uygulama merkezidir.

Saç dökülme problemi, kadın ya da erkek fark etmeksizin pek çok kişinin yaşadığı bir problemdir. Saç dökülmesine pek çok farklı faktör ve parametre etki etmektedir. Dökülen saçlar yerine saçlı deride yeni saçın uzamaması durumu sonucunda kişiler, seyrekleşen saçlarından rahatsızlık duyabilmekte ve arzu ettikleri estetik saç görünümüne ulaşabilmeleri için çeşitli tedavi ve yöntemler denemektedirler. Ankara saç kök hücre tedavi uygulamaları ile kişilerin kendi saç ve deri tipine uygun tedaviler ile tedavi edilerek arzu ettikleri görünüme kavuşmaları sağlanmaktadır.

Saçlar için Kök Hücre Uygulaması Nedir?

Kök hücre tedavi yöntemleri, hastanın seyrekleşen saçlarının gürleştirilmesi ve saçların sağlıklı, gür bir şeklide uzayabilmeleri için kişinin vücudundan alınan yağın çeşitli işlemlerden geçerek saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Ankara saç kök hücre tedavi uygulamaları ile seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş saçlı deriye saç kök hücre enjekte edilerek kişinin saçlı derisinin beslenmesi sağlanır. Bu uygulamalar sonucunda kişi arzu ettiği saç görünümüne ve gürlüğüne ulaşmış olur.

Saç Kök Hücre Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Bu işlem kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun saçlı deriye uygulanması sonucu gerçekleşen bir işlemdir. Ankara saç kök hücre tedavisinin etkileri uygulamadan yaklaşık bir hafta sonra hissedilmeye başlanır. Fakat işlem etkisini yüzde yüz görülebilmesi için yaklaşık bir ay kadar bir süre beklenilmesi gerekir.

Kök Hücre Tedavisi Ne İşe Yarar?

Pek çok kişinin tercih ettiği Ankara saç kök hücre tedavi uygulamaları, saç dökülmesi problemi sonucu saçları seyrelmiş kişilerin arzu ettikleri saç görünümüne ulaşmalarını sağlayan bir işlemdir.

Saç Kök Hücre Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İşlem sırasında uygulamanın yapılabilmesi için kişinin vücudunun belli bölgelerinden alınan yağların alınma işlemi yaklaşık on dakika sürmektedir. Alınan yağların saçlı deriye uygulanması ise 40 dakika ile 1 saat aralığında değişen bir süre zarfı içinde gerçekleşir. Yani ortalama olarak Ankara saç kök hücre işlemi, 1- 1.30 saat sürmektedir.

Kök Hücre Tedavisi Saç Çıkarır Mı?

Bu işlem alanında uzman doktorlar tarafından özverili bir şekilde uygulandığı zaman saç çıkaran bir uygulamadır. İşlem sırasında yağ dokusundan elde edilen mezenkimal kök hücreler ayrıştırılarak özelleşmemiş hücreler hastanın saçlı derisine enjekte edilir.

Saçlı deriye enjekte edilen bu hücreler ile hareketsiz olan saç kökleri aktive olarak bölgede yeni saçların büyümesi sağlanır.

Saç Kök Hücre Tedavisinin Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

Bu uygulamanın pek çok farklı avantajı ve faydası bulunur. Bu avantajlardan bazıları şunlardır:

 • İşlem kişinin seyrelmiş saçlarının daha gür bir şekilde uzamasını sağlar.
 • Saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerin bu problemini ortadan kaldırarak kişilerin gür saçlara sahip olmasını sağlar.
 • Saç dökülme sürecini durdurur.
 • Saç köklerini besler.
 • Hasarlı saçları tedavi eder.
 • Kişiye arzu ettiği estetik görünümü sağlar.
 • Özgüveni arttırır.

Botoks Nedir? Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?  

Botoks, kişilerin estetik açıdan görünümünden hoşlanılmayan ya da değiştirmek istediği bölgelere uygulanan bir işlemdir. Ankara botoks merkezinde uygulanan botoks işlemleri, yüzün üst alın bölgesine; alın çizgilerinin giderilmesi, kaş ortasında bulunan kaş çatma çizgilerinin ve de göz çevresinde kazayağı denilen kırışıklıkların giderilmesi için kullanılan estetik bir işlemdir. Botoks Ankara kliniklerinde uygulanan bu uygulamalardan faydalanabilir ve arzu ettiğiniz estetik görünüme kısa süre içinde sahip olabilirsiniz.

Botoks ile Yapılan Tedaviler Nelerdir?

Pek çok kişinin tercih ettiği botoks Ankara klinik merkezlerinde uygulanan tedavilerden bazıları şunlardır:

 • Kırışıklık tedavisi
 • Yüz şekillendirme
 • Aşırı terleme tedavisi
 • Migren tedavisi

Botoks Kimlere Yapılabilir? Kimler Botoks Yaptırabilir?

Farklı amaçlar ya da estetik görünümden rahatsız olan kişiler tarafından tercih edilen bu işlem ile tercih edilebilen Botoks Ankara işlemleri,

 • Çeşitli bölgelerindeki estetik görünümünden hoşlanmayan ya da değiştirmek isteyen
 • Migren rahatsızlığı olan ve tedavi olmak isteyen
 • Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak çene ve diş sıkma sorunları olan
 • Bölgesel kırışıklıklarından rahatsız olan herkese uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Bu vb. gibi durumlardan şikayetçi olan herkes Ankara botoks klinik merkezlerinde tedavi olabilmektedir.

Bu şekilde çeşitli estetiksel ya da fiziksel sorunlarınız bulunuyorsa Ankara botoks klinik merkezlerimizden randevu alabilir ve kısa süre içinde arzu ettiğiniz görünüme ulaşabilirsiniz.

Botoks Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Arzu eden kişilere Ankara botoks klinik merkezlerinde uygulanan bu botoks işlemleri öncesinde dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekildedir:

 • İlk 24 saat içinde ağır ya da yoğun spor temposundan uzak durulmalıdır.
 • İlk üç gün boyunca enfeksiyon bulaşma riskine karşılık olarak havuz vb. yerler kullanılmamalıdır.
 • Alkol, sigara, kafein, aspirin, ağrı kesici vb. gibi maddelerin kullanımından kaçınılmalıdır.

Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastaya uygulanan botoks işleminin istenilen sonucu vermesi için uzman doktorun tavsiyelerine dikkatlice uymak gerekir.

Ankara botoks kliniklerinde uygulanan işlem sonrasında uygulama yapılan bölgeye en az 6 saat boyunca kesinlikle su temas ettirilmemesi gerekir. Yani botoks Ankara klinik merkezleri tarafından uygulanan botoks işlemleri sonrasında yüzünüzü yıkarken ya da duş alırken dikkatli olmalısınız. Ayrıca işlem sonrasında suratınızı sertçe ovmamalısınız. Botoks Ankara klinik merkezleri ile iletişime geçebilir ve uygulamak istediğiniz tedavi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER