banner198

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan vize başvurusu vize merkezleri ya da konsolosluktan akreditasyon almış acenteler tarafından yapılır.

Bulgaristan Vize Başvurusu
banner145

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan vize başvurusu vize merkezleri ya da konsolosluktan akreditasyon almış acenteler tarafından yapılır. A, B, C, D olarak sınıflandırılan vize türleri vardır. Seyahat amacınıza uygun şekilde hangi viize için başvuru yapacağınız belirlenir. Bordo pasaporta sahip kişilerden mutlaka vize istenirken hususi (yeşil), hizmet(gri) ve diplomatik(siyah) pasaport sahibi kişilerin kısa süreli ziyaretlerinde vize istenmez. Bulgaristan 2007 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen Schengen üye devletlerinden biri değildir. Bu nedenle Schengen vizeniz olsa bile ülkeye gidebilmek için Bulgaristan vizesi almanız gerekiyor. Vize merkezi ile Bulgaristan vizesi almanın çok kolay ve hızlı olduğunu bilmelisiniz. İşinde uzman ve eğitimli kadromuzla sizlere vize işlemleri hizmeti sunuyoruz. Başvuru sürecinizi düzenli ve planlı bir şekilde yürütüyoruz.

Bulgaristan Vize Türleri

Bulgaristan vize türleri ayrıldıkları sınıfa göre A,B,C ve D olarak sınıflandırılmıştır.. Bu vize türlerinden her biri seyahat amacını belirtir. Ve her vize türüne göre başvuru şartları değişiklik gösterir. Bulgaristan vize türleri şunlardır:

A Tipi Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vize başvurusu içerisinde alınması en kolay vizedir. Transit geçişler için kullanılır. Çift taraflı bir vize olup bu vize ile Bulgaristan’da 48 saat süre ile kalabilirsiniz. Daha çok transit işi yapan şoförlerin kullandığı vize türüdür. Ya da bir başka ülkeye aracı ile seyahat eden kişilerin geçiş için kullanımına uygundur.

B ve C Tipi Bulgaristan Vizesi

B ve C tipi Bulgaristan vizeleri kısa süreli verilen vize türleridir. 6 ayda tek seferde ya da ülkeye giriş çıkış yaparak 90 günden fazla kalamayacağınız vize çeşididir. B ve C tipi vizeler şu alanları içerir:

*Bulgaristan turist vizesi,

*Aile veya arkadaş ziyareti,

*Ticari vize,

*Resmi ziyaret vizesi,

*Bulgaristan vatandaşı eşi için verilen vizedir.

D Tipi Bulgaristan Vizesi

D tipi Bulgaristan vizesi oturum izni almak isteyen yabancı uyruklu kişiler için verilen bir vize türüdür. D vizesinin geçerlilik süresi 6 aydır. Vize sahibinin 180 gün içerisinde oturum izni için başvuru yapması istenir. D vize ile alınan oturum izni 1 yıl geçerli olup sonrasında yenilenmesi gerekir. D Vize başvurusu yapabilecek kişiler şunlardır:

*3 aydan uzun süre ile Bulgaristan’da öğrenim görecek olan öğrenciler,

*Bulgaristan vatandaşı ile evli olan kişiler,

*Bulgaristan’da bir şirkete temsilci olarak atanan kişiler,

*Bulgaristan’da en az 10 kişi çalıştıran bir işveren olanlar,

*Türkiye’de çalıştığı şirket tarafından 90 günden daha fazla Bulgaristan’da çalışmak üzere görevlendirilen işçiler,

*Türkiye’den SGK’dan emekli olan kişiler de başvurabilir,

*Daha önce Bulgaristan’dan göç etmiş ve vatandaşlık haklarını yitirmiş olanlar başvurabilir.

Bulgaristan Vizesi Hizmetlerimiz

Bulgaristan vizesi almak isteyen kişi ya da kurumlar için danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İster bireysel ister kurumsal olarak Bulgaristan vizesi başvurusu yapacak olun vize merkezi olarak yanınızdayız. Başvuru sürecinizi titizlikle takip ediyoruz. Hazırlayacağınız evrakları, başvuru formu ve başvuru dilekçesi yazılması gibi her türlü konuda temsilcilerimiz sizinle ilgilenir. Bulgaristan vizenizi sorunsuz bir şekilde ve kısa sürede alacağınızın garantisini veririz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma prensibimiz ile vize işlemlerinizde en iyi hizmeti sunarız. Bulgaristan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği ile görüşmeniz gerekli hallerde yanınızda oluruz. Bulgaristan vizesi için kusursuz hizmeti vize merkezi firmamızdan alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER