banner198

Deri Eldiven

Deri eldivenler, ilk kez 5 parmaklı eldiven veya eldiven yapmak için kullanıldığından beri sık sık kullanılan bir aksesuar olmuştur.

Deri Eldiven
banner145

Deri Eldiven

Deri eldivenler, ilk kez 5 parmaklı eldiven veya eldiven yapmak için kullanıldığından beri sık sık kullanılan bir aksesuar olmuştur. Eldivenler kuzu derisinden (kıllı ve kılsız), geyik derisinden, geyik derisinden, inek derisinden, dana derisinden, keçi derisinden, domuz derisinden veya kanguru derisinden yapılır. Pürüzsüz deri, kürk, nubuk veya süet olarak mevcutturlar. Derinin çok çeşitli özelliklerinden dolayı eldivenler koruyucu (iş eldivenleri, motosiklet eldivenleri), sıcak tutan (kış eldivenleri) olabilmektedir.

Beybi eldiven markasının üretmekte olduğu deri eldivenler, kaynak ve montaj işleri başta olmak üzere;

  • Ağır mekanik işler,
  • Denizcilik,
  • Mekanik el aletlerinin kullanıldığı alanlar,
  • Lojistik,
  • Demir-çelik,
  • Taşıma ve kaldırma gerektiren endüstriyel işlerde kullanmak için oldukça idealdir.

Bunların yanı sıra bahçe işleri ve demir doğrama atölyelerinde de kullanımı oldukça uygundur. Beybi’nin üretiminden çıkan Argon eldivenlerinin avuç kısmı keçi derisi kullanılarak üretilmektedir. Bunun dışında üretilen tüm deri eldivenlerin yapımında sığır derisi kullanılmaktadır. Kaynak işlerinde ortaya çıkabilecek olası tehlikelere karşı en iyi korumayı sağlayan malzemeler ile üretilen bu eldivenler, çiftlik hayvanlarından elde edilen ham deri veya yarma deridir.

Kaynak işlerinin yanı sıra Beybi deri eldivenleri keskin aletlerle yapılan işlerin kullanımı için de uygundur. Bununla birlikte yanıkların oluşma olasılığı olan işlerde bu kazaların önüne geçmek için Beybi deri eldivenleri güvenle tercih edilebilir.

Beybi deri eldivenler sahip olduğu avuç içindeki ısı iletimini azaltan ter emici pamuk astarlar sayesinde ısıya direnç gerektiren koşullarda da sıklıkla kullanılır. Eldivenlerin sunduğu pratik kullanım sayesinde kullanıcılar, kolayca takıp çıkarma işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Beybi deri eldivenlerinin sunduğu bir diğer avantaj ise nefes alabilir bir kumaşa sahip olması ve dolayısıyla terlemenin önüne geçmesidir.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER