banner198

Dünya Kupası Ne Zaman Bitecek? Dünya Kupası 2022 Son Durum

Dünyanın birçok yerinden takip edilen Dünya Kupası her sene insanları ekranlara kilitliyor.

Dünya Kupası Ne Zaman Bitecek? Dünya Kupası 2022 Son Durum
banner145

Dünya Kupası Ne Zaman Bitecek? Dünya Kupası 2022 Son Durum

Dünyanın birçok yerinden takip edilen Dünya Kupası her sene insanları ekranlara kilitliyor. Özellikle heyecan ve mücadele futboldan hoşlanan herkesin ilgisini çekiyor. Hatta futbola ilgisi olmayan kişilerin bile Dünya Kupası'nı zevkle takip ettikleri bilinmektedir. 20 Kasım 2022 günü başlayan maçlar soluksuz şekilde devam etmektedir.

Geniş Kitlelerce İzlenen Bir Futbol Şöleni

Bilindiği üzere ülkemizde Süper Lig'e karşı aşırı bir ilgi vardır. Buradan anlaşılacağı üzere futbola karşı sevginin son derece güçlü olduğu dikkat çekmektedir. ExpressVPN’in araştırması da bunu doğruluyor. Araştırma, Türkiye’de futbol maçlarına yoğun bir çevrimiçi ilgi olduğunu gösteriyor.

Tabii, konu Dünya Kupası olunca bu ilgi daha da artıyor. Çünkü Dünya Kupası tüm dünyada yoğun bir sevgi ile karşılanmaktadır. 2022 Dünya Kupası'nın dünya genelinde yaklaşık 5 milyar kişi tarafından takip edilmesi bekleniyor.

Dünya Kupası başladığından beri TRT kanalının izlenme oranları artmıştır. Özellikle maç yayınları sırasında kanalın birinci olduğu görülüyor. Buda ülkemizde milyonlarca kişinin Dünya Kupası maçlarını izlediğini gösterir. Tabi bu sayı dünya genelinde 5 milyar civarındadır. Hatta Dünya Kupası'nın final maçını 5 milyardan fazla insanın izleyeceği düşünülüyor.

Çeşitli sporlar içerisinde futbolun yeri her zaman için ayrıdır. Yani futbola karşı insanların farklı bir yaklaşımları olduğu biliniyor. Kadın erkek ve küçük büyük herkes futbola karşı ilgi duymaktadır. Zaten Dünya Kupası bundan dolayı milyarlarca kişi tarafından takip edilir.

Dünya Kupası Ne Zaman Bitiyor?

 

Dünya Kupası her zaman olduğu gibi bu senede büyük bir coşkuyla başladı. 20 Kasım 2022 tarihinden bu yana çok zevkli maçların oynandığı görülmektedir. Özellikle favori takımların maçları büyük heyecanlara sahne oldu. Hızla devam eden Dünya kupası yavaş yavaş sonlara doğru ilerliyor. Grup aşamaları bittikten sonra ise eleme usulü ile bu yolculuk devam edecek.

Dünya Kupası için belirlenen final tarihi 18 Aralık 2022 olarak bilinmektedir. Finale kalacak olan iki takım bu günde kıyasıya bir maç yapacaklar. Her zaman için Dünya Kupası finalinin heyecanlı geçtiği görülmüştür. 2018 yılında final oynayan Fransa ve Hırvatistan muhteşem bir maç çıkarmışlardı. Finali ise Fransa kazandı. 2022 yılında ise finalin kazananı merak edilmeye başlandı bile.

Dünya Kupası sürecinde turnuvaya katılan ve katılmayan her ülkenin coşkulu olduğu görülmektedir. Çünkü bu turnuva son derece büyük bir organizasyon olarak dikkat çekmektedir. Ülkelerin milli takımları final maçına kadar çok iyi bir hazırlık sürecine girerler. Final günü ise dünyanın genelinde nefesler tutulur. Bu durum 2022 yılında aynı şekilde devam etmektedir.

Dünya Kupası 2022'de Takımların Son Durumları

2022 Dünya Kupası Katar'da düzenleniyor. Ev sahibi Katar ise aldığı yenilgiler neticesinde kupada devam etme şansını kaybetti. Aslında turnuvaya çok mücadeleci bir yapıyla başlayan Katar bunun sonunu getiremedi. Favori takımlardan olan Arjantin, Brezilya, Fransa ve Portekiz ise yollarına devam ediyorlar. Tabi turnuvada İngiltere, İspanya ve daha birçok güçlü takım var.

2022 Dünya Kupası'nın finaline kimlerin katılacağı halen belirsiz. Çünkü güçlü takımlar arasında sürpriz yapacak olan takımlarda yer alıyor. Doğal olarak final maçının kimler arasında oynanacağı büyük bir merak konusudur. Tüm dünyada 18 Aralık 2022 tarihi heyecanlı şekilde beklenmektedir.

 2022 Dünya Kupası içerisinde çok tehlikeli gruplar var. Bu gruplarda sürpriz takımların çıkma şansları da bulunuyor. Örneğin Arjantin, Almanya ve birkaç güçlü takımın gruptan çıkmaları kesin değildir. Zaten turnuvanın en güzel yanı da budur. Bundan dolayı her maçın çok heyecanlı geçtiği görülüyor.

 Takımlar maçlara favori olarak çıksalar bile sonuç asla bilinmiyor. Buda turnuvayı takip edenlerin heyecanlı olmalarına yol açıyor. Bakalım Dünya Kupası'nı 2022 yılında hangi takım ülkesine götürecek?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER