banner198

Engelli Pusetleri

Engelli pusetleri, engelli çocuklar için özel olarak tasarlanan bebek arabalarıdır.

Engelli Pusetleri
banner145

Engelli Pusetleri

Engelli pusetleri, engelli çocuklar için özel olarak tasarlanan bebek arabalarıdır. Çeşitli engelli (fiziksel ve zihinsel) çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmiştir. Dikkatle incelendiğinde bu arabalar, işlevleri, esnekliği ve biraz da görünümü açısından aslında standart bir bebek arabasından farklıdır.

Engelli Pusetleri Nasıl Olmalı?

Standart bebek arabaları genellikle yalnızca 25 kg'a kadar yük taşıyabilir. Bu, engelleri nedeniyle bebek arabası veya bebek arabasıyla daha uzun süre taşınması gereken çocuklar için yeterli değildir. Bu nedenle daha yüksek ağırlıklar taşıyabilen pusetlere ihtiyaç vardır.

Engelli çocukların, iyi bir oturma pozisyonunu desteklemek için bireysel olarak ayarlanabilen bir bebek arabasına ihtiyacı vardır. Bir rehabilitasyon arabası ile örneğin alt bacakların uzunluğu, koltuğun derinliği, koltuğun genişliği ve sırt yüksekliği çocuğun boyutuna göre hassas bir şekilde uyarlanmalıdır. Bu, çocukların sabit bir şekilde oturabilmelerine yardımcı olur. Engelli bebek arabası, çocuğun büyüme ve gelişimine paralel olarak ayarlanmalıdır

Engelli Pusetleri Nerede Satılır?

İyi bir bebek arabası seçerken bile birçok faktörü göz önünde bulundurmak gerekir. Söz konusu engelli pusetleri olduğunda çok daha dikkatli bir araştırma yapmak gerekir.  Yürüme zorluğu çeken tüm çocuklar için en iyi puset seçeneklerine https://www.tekerleklisandalyeci.com/kategori/engelli-puseti sitesinde ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER