banner198

Far Paleti Kullanımı ve Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz far paleti çeşitleri bir arada gözlerin doğallığını kaybetmeden birçok farklı ton sunar.

Far Paleti Kullanımı ve Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
banner145

Far Paleti Kullanımı ve Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz far paleti çeşitleri bir arada gözlerin doğallığını kaybetmeden birçok farklı ton sunar. Ancak gözlerinizin daha kusursuz görünmesi için hem ten rengine hem de göz rengine öncelik verebilirsiniz. Seçilen göz farı paletinin vurgularının yumuşak yapısı ve yüksek pigmentasyonu, geçiş makyajı için büyük rahatlık sağlar.

Çok popüler dumanlı göz makyajı, birden fazla farı karıştırmanızı gerektirir. Bu makyaj ile etkili bir görünüm elde etmek için krem ​​yerine toz göz farı kullanılması tavsiye edilir. Krem göz farpaleti, uzun süre kalıcı göz makyajı isteyenler için idealdir. Ayrıca pudra far paletinize bir baz uygulayarak ömrünü uzatabilirsiniz.

Hangi Göze Hangi Far Paleti

Göz makyajı kişinin zevkine göre değişir ama göz rengini vurgulayan makyaj için göz rengine uygun bir far kullanabilirsiniz. Burada bahsedilen göz rengi maruziyeti denilen şey, göz rengi ile aynı rengi uygulamaz. Mavi veya yeşil göz makyajı aynı renk değil, o rengi ortaya çıkaran bir destek rengi olmalıdır. Yani, bir kontrast tonu uygulamanız gerekir. Örneğin yeşil gözler için altın ve şeftali gibi sıcak ve canlı tonlar tercih edilebilir.

Bu tonları taşıyan birçok palet çeşidi vardır. Ela gözlere makyaj yaparken ten rengi, kahverengi ya da yeşil far paleti seçeneklerinden birini tercih etmek uygundur. Kahverengi gözler uygulamalar için çok daha geniş bir alana sahiptir. Bunun nedeni, kahverengi gözlerin hemen hemen tüm spot ışığına adapte olabileceğidir. Bakır, yeşil ve deniz tonları, kahverengi gözlerin gerekçesiyle çok yer alır.https://www.kozmela.com/far-paleti far paleti ürünlerini sipariş edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2022, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner304

banner303