banner198

İşitme Cihazı Ücretli Mi?

İşitme kaybı çoğu insanda birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir.

İşitme Cihazı Ücretli Mi?
banner145

İşitme Cihazı Ücretli Mi?

İşitme kaybı çoğu insanda birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilir. En önemli organlardan biri kulaktır. İletişim açısından çok önemlidir. İşitme kaybı olan kişiler, günlük hayatta biraz Zorluk yaşar. Bunu kolaylaştırmak adına işitme cihazı kullanır.

İşitme cihazları küçük ve elektronik olan cihazlardır. Kulağa takıldığı andan itibaren, kişinin daha iyi duymasını sağlar. Böylelikle hayatı daha kolay bir hâle getirir. Piyasada çok fazla işitme cihazı satılır. Önemli olan kaliteli ve doğru olan ürünü seçmektir. Bu konuda dikkatli olmak gerekir.

işitme cihazını devlet karşılıyor mu sorusu ile de zaman zaman karşılaşmak mümkündür. Ülkemizde yaklaşık olarak 3 milyon kişi, işitme cihazı kullanır. Bu cihazları eczaneler ya da medikal dükkânlardan satın alır. SGK bu konuda ücretsiz satış hizmeti dönemi başlatmıştır. Yapılan uygulamada kişinin kendi karşıladığı ücret ve bunun SGK tarafından kesinti yapılması kaldırılmıştır.

İşitme Cihazı Alırken Neye Dikkat Edilmesi Gerekir?

işitme cihazları alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kişideki işitme kaybı seviyesidir. Ayrıca kulak yapısı, varsa patolojik hastalıklar da bu konuda önemlidir. Cihaz kullanımının pratik olmasına dikkat edilmelidir. En önemli hususlardan biri de iyileştirme özelliğinin yüksek olması, performans yönünden iyi olmasıdır. Kullanımı ne kadar kolay olursa, o kadar iyi olur. Asil işitme sitesinden bu konuda destek ve hizmet siz de alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER