banner198

Kompresör Fiyatları

Basınçlı havanın gerekli olduğu durumlarda, pnömatik çalışma sistemiyle, hava desteği sağlamak için çalışan motorlu makinalara kompresör denir.

Kompresör Fiyatları
banner145

Kompresör Fiyatları

Basınçlı havanın gerekli olduğu durumlarda, pnömatik çalışma sistemiyle, hava desteği sağlamak için çalışan motorlu makinalara kompresör denir. Havayı sıkıştırıp basınç oluşturma sistemi bulunur. Kompresör fiyatları marka, model ve özelliklerine göre değişiklik gösterir. Kompresörler kısmi vakum elde ederek, atmosfer basıncının altına inmek için kullanılırlar.

Kompresörler nerede kullanılır?

Günlük hayatımızda birçok farklı alanda kullanılır. Araba lastiklerine hava basmada kullanılırken, buzdolabı gibi soğutma sistemleri de kompresörle çalışırlar. Boyama fırınlarında kullanılan tabancalar ve robotlar kompresör havasından enerji alırlar. Kompresör fiyatları bu saydığımız kullanım alanları ve amaçları doğrultusunda değişir. Kompresörler dinamik kompresör ve pozitif deplasmanlı kompresör olarak iki çeşittir. Bu iki model de ayrıca kendi içlerinde iki dala ayrılır. Dinamik tip kompresörler, santrifüj ve eksenel olarak ikiye ayrılır. Pozitif deplasmanlı kompresör ise döner ve pistonlu kompresör olarak 2 türdür. Bunların dışında inşaat ve yol yapımında kullanılan seyyar kompresörler vardır. Bu makinalar dizel motorludur. Kompresör fiyatları ve çeşitleri için https://www.sanayiden.com/kompresorsitesini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER