banner198

Kütahya'da Gezilecek Mekan Önerileri

Kütahya Ege bölgesinde yer alan şehirlerimizden biridir.

Kütahya'da Gezilecek Mekan Önerileri
banner145

Kütahya'da Gezilecek Mekan Önerileri

Kütahya Ege bölgesinde yer alan şehirlerimizden biridir. Kütahya da vakit geçirmek ve tanımak amaçlı gittiyseniz ziyaret edebileceğiniz farklı mekanlar bulunmaktadır. Kütahya köklü bir tarihi yapıya sahip olduğu kadar kutsal ve dini mekanlara da sahiptir. Kutsal ve dini mekanları ziyaret etmek isterseniz Dumlupınar şehitliğinden başlayabilirsiniz. Daha sonra Kütahya Ulu Cami, Hayme Ana Türbesi, Çinili Camii ve paşam Sultan Türbesi ziyaret edebileceğiniz dini mekanlar arasında yer alır. Tarih meraklılarının ziyaret etmek isteyeceği tarihi mekanlarda yer almaktadır Kütahya’da. Köklü tarihi ve çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapan bölgede Frig Vadisi ile tarihi gezinize başlayabilirsiniz. Aizanoi Antik Kenti ve Kütahya kalesi ziyaret edebileceğiniz diğer mekanlarındandır. Çinisi ile adını duyuran şehrin Çini müzesine uğramanızı tavsiye ederiz. Şifa bulmak amacıyla Yoncalı Kaplıcaları ve çevresinde bulunan çeşitli kaplıcaları da ziyaret edebilirsiniz. Bu kaplıcalar her mevsim yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır.

Kütahya'da Ne Yenir?

Adını dünyaya çinisi ile duyuran Ege Bölgesinde yer alan şehirlerimizden olan Kütahya, mutlaka ziyaret edilmesi gereken şehirlerimiz içinde yer alır. Kütahya’ya çeşitli nedenlerden dolayı yolunuz düştüyse yiyecek ve içecek mekanlar arayabilirsiniz. Özellikle yöresel lezzetlerini tatmak isterseniz birçok restaurantta tadabilirsiniz. Germiyan Konağı ve Osmanlı Kebap bu restaurantlar arasında yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Birbirinden lezzetli yöresel lezzetlerini yemeden dönmek istemeyeceğiniz tatlar arasında şunlar yer alır; sini mantısı, cimcik, ıspanaklı şibit, dolamber böreği, haşhaşlı gözleme, ılıbada dolması, tirit, gökçümen hamursuzu, tosunum böreği, sıkıcak çorbası, kızılcık tarhanası, küp kebabı, dövmeç, göveç. sütlü incir tatlısı, yufka tatlısı, gelincik ve gül şurubu denemeden dönmeyeceğiniz lezzetler arasındadır.

Kütahya'da Konaklama Seçenekleri

Kütahya hem tarihi hem kutsal mekanları ile turistlerin ilgisini çeken mekanlar arasında yer almaktadır. Kütahya’da konaklamak isterseniz merkezde ve çevresinde yer alan Kütahya Otelleri arasından ihtiyacınıza uygun olan otelleri neredekal.com ile inceleyebilirsiniz. Kütahya kaplıcaları nedeniyle Kütahya termal otelleri en çok öne çıkan oteller arasında yer alır. Kütahya’da konaklamak için tercih edebileceğiniz bu tesisler arasında oda-kahvaltı ve yarım pansiyon gibi seçenekleri inceleyebilirsiniz. Spa/Wellness bölümü ziyaretçilerinin en sık tercih ettiği bölümler arasındadır. Termal otelleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezindeki otelleri tercih edebilirsiniz. Otel fiyatları verilen hizmetlere göre değişiklik göstermektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cumhur ýedek
Cumhur ýedek - 12 ay Önce

Super bir sehir

SIRADAKİ HABER