banner198

Neden Yastığa Sarılarak Uyuruz?

Neden yastığa sarılarak uyuduğunuzu ve bu alışkanlığın ardındaki psikolojinin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Neden Yastığa Sarılarak Uyuruz?
banner145

Neden Yastığa Sarılarak Uyuruz?

Neden yastığa sarılarak uyuduğunuzu ve bu alışkanlığın ardındaki psikolojinin ne olduğunu hiç merak ettiniz mi?

Aslında kendimiz ve uyuduğumuz pozisyonlar ve uyurken ne yaptığımız hakkında keşfedebileceğimiz çok şey var.

Uyurken en dürüst olduğumuz anlardır. Herhangi bir eylemi saklama kararını bilinçli olarak vermiyoruz ve hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendimizi en rahat hissettiğimiz pozisyonda uyuyoruz.

Fetal pozisyon, yastığa sarılırken en yaygın uyku pozisyonudur. Top gibi kıvrılır ve yastığınıza sarılırsanız, endişelenmeyin, azınlıkta değilsiniz.

  • Cenin pozisyonunda uyuyan insanların ardındaki psikoloji, anne karnındayken kullandığımız bu doğal pozisyona geri dönüyor. Bu bir rahatlık işareti ve içsel olarak hissettiğimiz bir şey. Yetişkinler olarak, aynı zamanda dış görünüşümüze karşı sert olsak da savunmasız olduğumuzu ve rahatladığımızda teselliye ihtiyacımız olduğunu gösterir.
  • Yastığınıza iki kolunuzla sarılarak uzanmış bir şekilde uyuyorsanız, bu genellikle hayatınızdaki bir şeye bir tür duygusal bağınız olduğunu ve belki de onu düşündüğünüzü veya hayal ettiğinizi gösterir. Kişilik açısından, bu pozisyon tipik olarak başkalarıyla olan bağlarınıza değer verdiğiniz ve insanlara ulaşmaktan ve bunu göstermekten korkmadığınız anlamına gelir. Ancak utangaç olabilirsiniz ve yastığınıza sarılmayı insanlardan çok daha kolay bulabilirsiniz.
  • Adından da anlaşılacağı gibi, kütük pozisyonu, kollarınız yanınızda olacak şekilde düz bir çizgide bir kütük gibi uzandığınız anlamına gelir. Bu, güvenen ve anlayışlı bir kişiliğe sahip olduğunuz anlamına gelir.

"Önce sen’le yazılıyor; senin, sevdiklerinin ve geleceğin öyküsü!” diyerek başladığı yolculuğunda, efsanelere konu olan yerlerden, ağaçlarıngizemli şarkılarına kadar ilgi çekici konulara değinen, bazen Milli mücadelede kahramanlık gösteren Türk kadınları kimlerdir gibi tarihin tozlu sayfalarını eşeleyen Çünkü Başka Sen Yok blogumuzalinke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER