banner198

Pcr Testi Nerede Yapılır İstanbul

Pcr Testi Nerede Yapılır İstanbulbölgesinde en çok sorulan sorudur.

Pcr Testi Nerede Yapılır İstanbul
banner145

Pcr Testi Nerede Yapılır İstanbul

Pcr Testi Nerede Yapılır İstanbul bölgesinde en çok sorulan sorudur. Covid19 salgını son 3 yıldır toplum olarak hayatımızı olumsuz noktada etkilemektedir. Birçok kişide ağır seyreden, hatta ölümle sonuçlanan covid19 virüsügrip, nezle gibi rahatsızlıklara benzer semptomlar göstermesinden dolayı çıplak gözle ayırt edilmesi zordur. Özellikle halk arasında bu durum psikolojik travmalara neden olmaktadır. Ufacık bir soğuk algınlığı dahi Covid sanılmaktadır. Covid olup olmadığınızı anlamanın en kolay yolu PCR testi yaptırmaktır.

Bazı bireyler, covid olsa dahi belirti göstermeyebiliyor. Ancak taşıyıcı olmaları dolayısıyla sağlıklı bireyler için tehdit unsuru konumundadır.Eğer temaslıysanız,belirtileri beklemeden mutlaka PCR testi yaptırmanız gerekmektedir.Covid19 endişesiyle, İstanbul bölgesinde PCR testi yaptırmak isteyen kişilerin arama motorlarında aradığı ilk şey, PCR testi yaptırabilecekleri bir sağlık kuruluşudur. Halkımızın bu ihtiyacını Satem Mobil Sağlık Hizmetleri olarak hızlı ve güvenli PCR testi yaparak karşılamaktayız.

Covid19 virüsü dolayısıyla büyük oranda kısıtlamalara ve tedbirlere gidilmişti. Ancak virüs tamamen ortadan kalkmamış hatta her geçen gün yeni mutasyonları ile ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden sağlık bakanlığının aldığı kararla aşı veya PCR testi ile kısıtlamalar esnetilmiştir. Seyahatlerde, iş yerlerin büyük oranındaaşı istenmektedir. Aşı olmayan bireylerin de PCR testi yaptırmaları zorunludur. Bu durum, test yaptırma yoğunluğunu da arttırmıştır.

Bireyler için iş yerlerinin iki günde bir istedikleri PCR testini günaşırı hastaneye gidip yaptırmak zaman kaybı ve büyük külfettir. Bu durum aynı zamanda iş verimini de azaltmaktadır. Satem Mobil Sağlık Hizmetleri iş yerlerinize gelerek çalışanlara belli periyotlarda güvenli PCR testi yapma imkânı sunmaktadır. Bu imkân sayesinde firmalar, iş yerlerinde olası virüse karşı hızlı tedbir alma kolaylığını yakalamaktadır.

PCR Testi Nasıl Yapılır?

PCR testi nasıl yapılır sorusu,toplumun genelinde en çok merak edilen konulardan birini oluşturmaktadır. Kişiler tarafından PCR testi işlemigerçekleştirilmeden önce nasıl yapıldığına dair araştırmalar yapılmaktadır. Ucu pamuklu bir çubuk vasıtasıyla örnek alınması,bireylerin test yaptırma noktasında çekingenlik yaşatmaktadır.

PCR testi yaptırmak, ekranlardan göründüğü kadar zor bir işlem değildir. Satem Mobil Sağlık Hizmetleri olarak, kolay ve herhangi bir sıkıntı yaşanmadan PCR testlerinizi alıp gerekli ve hızlı sonuçların alınması için laboratuvar ortamında incelemekteyiz. PCR testi, bireyinvirüs taşıyıp taşımadığını anlama noktasında en etkili ve gelişmiş yöntemdir. PCR testi yapılırken çeşitli aşamalardan geçilmektedir. Bu aşamalar:

  • PCR testi yapmak için, burun ve boğazdan ucu pamuklu ince bir çubuk vasıtasıyla sürüntü örneği alınmaktadır.
  • Doğru şekilde ve zamanda alınan testler özel kutularına konmak ve incelenmek üzere laboratuvara dikkatli bir şekilde götürülmektedir.
  • Örnek otomatik olarak filtre edilmektedir.
  • Laboratuvara gönderilen örneğe ultrasonik dalgalarla virüsün DNA'sı salınır.
  • Bu sırada PCR ajanlarıyla DNA molekülleri karışır.
  • Reaksiyon tüpünde gerçek zamanlı çoğalma ve tanımlama yapılır.
  • PCR; 94°C-98 °C aralığında gerçekleştirilen denatürasyon yani yüksek ısıya maruz kalan DNA'nın iki zincirinin ayrılması, 37 °C-65 °C aralığında gerçekleştirilen tavlama yani sentetik oligonükleotidlerin hedef DNA'ya bağlanması (hibridizasyon) ve 72 °C'de gerçekleştirilen uzama aşamaları olmak üzere 3 aşamadan meydana gelir.
  • Yapılan bu test belli bir sayı ve döngüde gerçekleşir.

Bu aşamalar neticesinde en doğru sonuca ulaşılır. PCR testinin iki tür uygulaması vardır. Bunlardan biri 15 dakika ila 1.5 saat içerisinde hızlı sonuç veren hızlıPCR testidir. İkinci test ise 1 ila 3 saat içerisinde çıkan gerçek zamanlı (real time ) PCR testidir.

PCR Testi Fiyatı

PCR testi fiyatı nekadar veya PCR testiyaptırmak ücretli mi gibi sorular çokça sorulmaktadır. Günümüzde birçok alanda bireylere PCR testinin yaptırma zorunluluğunun getirilmesi ile birlikte bu soruların sorulma sıklığıdaha da artmıştır.Bu doğrultuda aşı yaptırmamış veya daha öncesinde hastalık geçirmemiş eğitim personelleri, öğretmenler, okul kantinlerinde çalışanlar, fabrikalar, şirketler firmalar ve öğrenci taşımacılığı yapan şoförlere PCR testiniyaptırılması zorunlu kılınmıştır. Bu bireyler, bir ay içinde birden çok test yaptırmak zorundadır. Bu durum da berberinde hızlı ve güvenli test yaptırma arayışını getirmektedir. Bizler Satem Mobil Sağlık Hizmetleri olarak, vatandaşlarımıza kolay bir şekilde PCR testi yapma imkânı sunmakla birlikte uygun fiyata bu hizmeti sağlamayı amaçlamaktayız.

İş sahasında hızlı ve vakit kaybetmeden PCR testi yapılması oldukça önemlidir. Vaktinde yapılmayan bir test neticesinde virüs taşıyan bireyler, diğer bireylere de bulaştırabilir. Bunun neticesinde büyük oranda temaslı ve virüs taşıyan hasta ortaya çıkmaktadır. Bu durum karşısında iş yerlerinin verimliliği azalır ve kısıtlamaya gitmek zorunda kalınmaktadır. İş yerlerinin aktif olarak sağlıklı bir şekilde çalışılması ve iş verimliliğin devamlılığını sağlamak için çalışanların birkaç günde bir yapmaları gereken testleri mobil sağlık hizmeti olarak, iş yerlerinize gelerek sizler için hızlı bir şekilde yapmaktayız. Testleri hızlı bir şekilde alıp sonuçları da güvenli bir şekilde vermekteyiz.

PCR testini genel itibariyle Devlet hastanelerimiz ücretsiz bir şekilde yaptırırken, mobil sağlık araçları ise numune alımını 200 - 250 TL arasında değişen fiyatlarla yapmaktadır. Bizler, iş temposundan veyahut farklı sebeplerden dolayı hastaneye gidemeyen vatandaşlarımıza mobil sağlık araçlarımızla kolaylık sağlamaktayız. Bizler, sağlığınız ve iş sahası için önemli olan bu testi uygun fiyata yapmaktayız.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 02:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274

banner273