banner198

Ranforce Pike Takımı

Pike yaz akşamları serinliğinde en çok tercih edilen pamuksu, kabartmalı örtülerdir.

Ranforce Pike Takımı
banner145

Ranforce Pike Takımı

 Pike yaz akşamları serinliğinde en çok tercih edilen pamuksu, kabartmalı örtülerdir. Pike takımları içerisinde en çok tercih edilen kumaşlar arasında %100 pamuklu kumaştan üretilmiş ranforce pike takımı en beğenilen ürünler arasında yer alır. Ranforce yapısı gereği yumuşak, nefes alan bir yüzeye sahip kumaş türüdür.

Ranforce kumaştan üretilmiş ranforce pike takımı yaz aylarında uyku konforu sağlayarak hem fiziksel hem de ruhsal olarak dinlenmiş olarak uyanmayı sağlar. Yaz aylarında uyku sorunlarına sıklıkla rastlanmaktadır. Uyku sorunlarının nedenlerinden biri pike takımlarının rahatsız edici kumaş yapısından kaynaklanır. Bu nedenle pike takımı seçerken ranforce kumaş türünden yapılmış pike takımları ilk tercih olmalıdır.

Ranforce Pike Takımı Üretimi

Pike takımları içerisinde ranforce kumaştan üretilmiş yastık kılıfları, yumuşacık dokusu ile çarşafları ve pike bulunmaktadır.  Yastık kılıfları cilt sağlığı için oldukça yüksek önem taşımaktadır. Saatlerce cildin yastık yüzeyinde olmasından dolayı oluşabilecek cilt sorunlarını önlemek için ranforce yastık kılıfları tercih edilmelidir. Özellikle yaz aylarında terleme ile birlikte ciltte sivilce oluşumu tetiklenir. Bunu önlemek için nefes alan pamuksu yapılı yastık kılıfları seçilmeli ve düzenli olarak değiştirilmelidir.

Yıkama ile Yapısı Bozulur mu?

Ranforce pike takımı pamuklu yapısından dolayı çekme yapabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle özel ölçülerde verilecek siparişlerde çekme payı dikkate alınarak ölçü verilmelidir. Elde ve çamaşır makinesinde hassas yıkama ile yıkanabilir. Elde de olsa çamaşır makinesinde de olsa yıkama derecesine çok dikkat etmek gerekir. Yüksek ısıda yıkanan her kumaş kalitesi ne kadar yüksek olursa olsun bir müddet sonra özelliğini kaybetmektedir. Bunun sebebi yüksek ısının kumaş dokusunda ağır tahribat oluşturmasından kaynaklanmaktadır.

Dokunun bozulması nedeniyle kumaş formu bozularak ya süner ya küçülür. İki şekilde de pike takımları kullanım amacına ulaşamaz ve istenilmeyen sonuçlar ortaya çıkar. Görüntüsü bozuk, yatarken rahatsız eden bir ürün ile karşı karşıya kalınır. Bu nedenle yıkama derecesine son derece önem verilmelidir. Bir diğer konu ise doğrudan güneş ışığı altında kurutmamaktır. Doğrudan gelen güneş ışığı uzun süre boyunca https://www.clasyevi.com/pike-takimi  gelmemelidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER