banner198

Saç Uzama Hızını Etkileyen Faktörler

Kadın erkek fark etmeksizin birçok insan kuaför facialarından sonra daha hızlı saç uzatmanın yollarını arıyor.

Saç Uzama Hızını Etkileyen Faktörler
banner145

Saç Uzama Hızını Etkileyen Faktörler

Kadın erkek fark etmeksizin birçok insan kuaför facialarından sonra daha hızlı saç uzatmanın yollarını arıyor.  Özellikle erkekler olmak üzere herkesin hayatında karşılaştığı bu duruma maalesef hızlı ve doğal bir çözüm bulunmuyor. Sağlıklı saçların ayda 1,5 cm kadar uzadığı biliniyor. Düzenli saç bakımı yapıldığında ve düzenli beslenildiğinde kavuşulan sağlıklı saçların, yıpranmış saçlara göre daha hızlı uzadığı biliniyor. Yıpranmış saçlar belli bir seviyeden sonra uzamayı kesiyor. Bu sebeple gerekli bakımların yapılması gerektiğini belirtmekte fayda var.

Saç Uzatma Tavsiyeleri

Saçı ne uzatır diye soracak olursak, tek parça mucizevi bir cevaptan ziyade birkaç ufak tavsiyeye ulaşabiliriz. Sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi ve hızlanması için birkaç adet tavsiye verilebilir.

  • Saçın hava alması gerekir. Şapka, bere veya saçı kaplayan şekillendirici ürünler gibi sebeplerle hava almayan saçların uzaması yavaşlayabilir.
  • Saçlar ılık-soğuk suyla yıkanmalıdır. Çok sıcak su saçları kırabilmektedir. Soğuk suyla durulamak saçları parlak gösterir.
  • Kan dolaşımını artırmak için saç diplerine masaj uygulanabilir. Duş esnasında parmaklarla saç diplerine uygulanan masaj kan dolaşımını hızlandırarak saçların sağlıklı uzamasında yardımcı olabilir.
  • Saçları kuruturken yıpratmamaya özen göstermek gerekir. Yüksek ısı ile kullanılan makineler ve sertçe kullanılan havlular saçları yıpratabilir.
  • Düzenli beslenmek saçlarınıza da iyi gelecektir. Dengeli ve düzenli beslenildiğinde saçların da ihtiyaç duyduğu besinlere ulaşması ve daha sağlıklı olması sağlanabilir.

Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin

Restorex Sağlıklı Uzama Etkili Şampuanlar kişisel ihtiyaç ve tercihlere göre hazırlanmıştır. Saç dökülmelerine karşı, kuruma ve yıpranma etkilerine karşı veya yağlanma etkisine karşı özel olarak hazırlanmış şampuanlar, cilt ve saç tipine özel olarak çözümler sunmaktadır. Saç kremleri, saç bakım maskeleri ve saç bakım yağlarıyla beraber bakımınızı tamamlayarak sağlıklı uzayan, yumuşak ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç uzatma birkaç ay süren ve düzenli bakım gerektiren bir süreç olduğundan biraz göz korkutucu gelebilir ancak basitçe uygulanabilecek bazı ufak tavsiyelerle atlatılabilir. Bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak hiç de zor değil. Detaylara ve yardımcı ürünlere ulaşmak için restorex.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2022, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER