banner198

Teknede Mezuniyet Nasıl Yapılır?

Teknede mezuniyet nasıl yapılır, neler uygulanmaktadır?

Teknede Mezuniyet Nasıl Yapılır?
banner145

Teknede Mezuniyet Nasıl Yapılır?

Teknede mezuniyet nasıl yapılır, neler uygulanmaktadır? Gençlerin eğitim hayatlarında önemli bir nokta olan mezuniyet birçok kişi tarafından müthiş bir rahatlama zamanı olarak görülmektedir. Sınav stresini atlatmış olan ve artık yeni bir eğitim dönemine ya da yeni bir kariyer hayatına adım atacak olan öğrenciler doyasıya eğlenmek için teknede mezuniyet ya da yatta mezuniyet partileri düzenlemektedir.

Teknede mezuniyet için yapılması gereken tekne kiralama organizasyonları ya da acenteleri ile iletişime geçmektir. Burada öğrenciler kendilerine uygun bir tekne bularak boğazda tekne turuna çıkarlar. Tekne turu öncesinde rezervasyon işlemlerinde teknede kaç saat geçirileceği, kaç kişinin katılacağı ve düzenlenen mezuniyetin tarihi gibi bilgiler acenteler tarafından alınmaktadır.

Sonrasında öğrenciler kendi aralarında ödenecek tutarı toplayarak kişi başı tutardan toplu şekilde ödeme acenteye yapılmaktadır. Acente tekne içinde yapılacak olan boğaz turu, yemek servisi vb. hizmetler için gerekli düzenlemeleri yapar böylece belirlenen tarihte teknede mezuniyet partisi düzenlenir.

Teknede Mezuniyet Fiyatları

Teknede mezuniyet fiyatları değişkenlere göre farklılık gösterir. Kaç kişinin katılacağı ve nasıl bir kiralama seçeneği tercih edileceği konusunda net bir bilgi alınmalıdır. Eğer tekneye çok sayıda kişi için rezervasyon yapılırsa bu durumda fiyatların tekne boyutuna göre değişimi söz konusudur. Ayrıca tekneler 3 farklı şekilde fiyatlandırılmaktadır. Bu boğazda tekne kiralama yöntemleri şunlardır;

  • Saatlik tekne kiralama
  • Günlük tekne kiralama
  • Haftalık tekne kiralama

En ucuz yöntem saatlik tekne kiralamadır. Gün içinde en az 2 saat olmak üzere tekne kiralanır. Bu sebeple fiyatı gayet makuldür. Günlük kiralamada organizasyon erken saatlerde başlar. Öğle saatleri gibi katılım başlar ve geceye kadar devam edebilmektedir. Haftalık tekne kiralama ise pek tercih edilmese de aşırı miktarda katılım halinde gün gün okul içindeki öğrencilerin farklı saat ve zamanlarda katılımıyla sağlanmaktadır.

Mezuniyet Yat Kiralama

Mezuniyet yat kiralama çok daha rahat ve lüks bir mezuniyet partisi için en idealidir. Yatlar konfor açısından geniş olanaklara sahiptir. Üstelik çok sayıda kişinin katılım gösterdiği boğazda tekne turları ve yat turları genellikle yatlarda daha rahat bir şekilde dans etmek ve müzik dinlemek için tercih edilmektedir.

Yat turunda ayrıca ekstra olarak öğrencilerin kullanabilecekleri dans pistleri, canlı müzik konserleri ve çeşitli faaliyetler de bulunmaktadır. Yatlarda uzun süreli rahat bir boğaz turundan sonra gecenin geç saatlerinde misafirler tura başlanan rotaya geri dönerek dağılabilmektedir.

Mezuniyet Eğlenceleri

Mezuniyet eğlenceleri çoğunlukla teknede mezuniyet ya da yatta mezuniyet tercih edenler için ekstra bir seçenek olarak sunulmaktadır. Bazı mezuniyetlerde oyunlar ve yarışmalar düzenlenerek keyifli vakit geçirmeye yarayan birçok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinlikler tekne dışında okullarda da yapılabilir. Okullarda yapılan yarışmalar mezun olan öğrenciler için eğlenceli konserler ve daha fazlası mümkün olabilmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER