banner198

Tektaşımı Kendim Aldım

Şarkılara da konuk olan yüzük sözlükte parmağa geçirilen halka olarak tanımlanmıştır.

Tektaşımı Kendim Aldım
banner145

Tektaşımı Kendim Aldım

Şarkılara da konuk olan yüzük sözlükte parmağa geçirilen halka olarak tanımlanmıştır. Yüzük süs eşyası olarak kullanılmasının yanı sıra söz, nişan ,evlilik ve özel günleri simgelemek amacıyla parmağa takılır.

En Popüler Yüzük Modelleri

  • Tektaş Yüzük
  • Alyans
  • Tamtur
  • TriaYüzük
  • Bektaş Yüzük

Tektaş Yüzük

Merkezinde değerli bir tek taşın olduğu yüzüklere tek taş yüzük denmektedir. Genellikle evlilik teklifi ederken ve evlilik yıl dönümlerinde tercih edilir. Tektaş yüzüğün içinde barındırdığı bir de anlamı var. Tektaş yüzük "Benim için, sonsuza kadar benzersiz ve tek olan ancak sensin" demekmiş.

Alyans Yüzük

Kelime anlamı ittifak olan alyans çiftlerin birbirlerine verdikleri birliktelik sözünü simgelemektedir.Alyans yüzük medeni durumu gösteren göstergedir. Erkek ve kadınlara özel alyanslar bulunmaktadır. Kadınların alyansları taşlı ve desenli erkeklerin alyansları ise sadedir.

Tamtur Yüzük

Tektaş yüzükler bile bizi büyülemeye yeterken son zamanların bir diğer modasına tamtur pırlanta yüzük oluyor.Sonsuz aşkı simgeleyen taşların yüzük halkası çevresini kaplamasıyla oluşan yüzüklere tamtur yüzük adı verilir.

Tria Yüzük

Tria Latince 3 demektir.Tria yüzüklerin üç tane değerli taş bulunur. 3 sayısı yüzükte sevginin dünü, bugünü ve yarınını sembolleşmektedir.

Bektaş Yüzük

Beş taşı bulunan yüzüklerdir. Evlilik ilk yıllarında tektaş veya tria yüzükler tercih edilirken ilerleyen yıllarda özellikle evliliğin beşinci yılından itibaren tercih edilir. Yüzük genişleyen aileyi temsil eder. Beştaş yüzükler aşk, sadakat, huzur, mutluluk, bereket anlamlarına da gelmektedir. Siz de https://www.lizaypirlanta.com/yuzuk sitesini tercih edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER