banner198

Tofaş Panjur Izgara Sistemleri

Otomotiv mühendisliğinde Tofaş panjur veya(aracın ızgarası) aracın gövdesinin önemli özelliklerinden biridir.

Tofaş Panjur Izgara Sistemleri
banner145

Tofaş Panjur Izgara Sistemleri

Otomotiv mühendisliğinde Tofaş panjur veya(aracın ızgarası) aracın gövdesinin önemli özelliklerinden biridir. Havanın girmesine veya çıkmasına izin vermek için araç gövdesindeki açıklığı kapatır. Çoğu araçta radyatörü ve motoru korumak için bir ön Tofaş panjur bulunur.

Hem motorun soğutma sistemi hem de aracın aerodinamiği için hayati önem taşıyan ön ızgara teknolojisi sayesinde sürücüye tanınan ayrıcalıklar inkar edilemez.

Spesifik olarak aktif ızgara sistemi aracın hızına ağlı olarak sürekli bir değişim gösterir. Akıllı kontrol sistemi ile çalışan teknolojide tofaş panjur araç hızına ağlı olarak aktif olarak açılıp kapanıyor. Sadece açılıp kapanmaya izin veren değil aynı zamanda rüzgar açısının değerini en iyi şekilde değiştirebilen bu teknoloji sayesinde arabanın ön panjuru otomatik olarak yüksek hıza göre ayarlanarak kontrol edilebilirliği arttırılıyor. Yol daha kolay çünkü arabanın aerodinamik dengesi daha iyi çalışıyor.

Tofaş Panjur Izgara Teknolojisi Ne İşe Yarar?

Araç teknolojisi son zamanlarda telefonlar kadar akıllı olarak görülmeye başlandı. Akıllı araç teknolojisi denilen birçok sistemle karşılaşmaya aşladığımız yeni araç teknolojileri için sürekli yeni gelişmeler olsa da u alanda henüz karşımıza çıkmamış şaşırtıcı teknolojiler. .

Geliştirilmekte olan tüm u otomotiv teknolojileri arasında ilk akışta tam olarak anlaşılmayan oldukça ilginç yenilikler var. Bunlardan iri de yeni otomobillerde görmeye aşladığımız aktif ızgara sistemi. Sizde en iyi si benim olsun diyorsanız https://www.sanayiden.com/tofas-panjur-seti-armali-komple-kutulu-panjur-slx-93 adresinden satın alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER