banner198

Yavru Köpek Kampanyalı Kedi Mamaları Patili Dostlarımız İçin Sadece Kurye Mama

Bizlere kimi zaman dost, kimi zaman ev arkadaşı, kimi zaman yol arkadaşı olan minik dostlarımızın beslenme sağlıkları oldukça önemlidir.

Yavru Köpek Kampanyalı Kedi Mamaları Patili Dostlarımız İçin Sadece Kurye Mama
banner145

Yavru Köpek Kampanyalı Kedi Mamaları Patili Dostlarımız İçin Sadece Kurye Mama

Bizlere kimi zaman dost, kimi zaman ev arkadaşı, kimi zaman yol arkadaşı olan minik dostlarımızın beslenme sağlıkları oldukça önemlidir. Yavru köpeğiniz için mamaya ve gıdalara başlama vaktinizin geldiğini düşünüyorsanız kuryemama.com adresimizi mutlaka ziyaret edin.

 Yavru köpeğinizin hızla büyümesi ve büyürken doğru beslenme şeklini sağlamak, güçlü kemik yapılarının oluşmasını desteklemek, güçlü dişler ve kuvvetli bir bağışıklık sistemi oluşturmak isteğiniz doğacaktır. Bu istek doğrultusunda yavru köpeğinizi yüksek kalitede bir köpek maması ile beslemelisiniz ki köpeğiniz yetişkin, sağlıklı ve uzun yıllar yaşayabilen bir canlı olabilsin.

Yavru Köpek Ne Yer?

Yavruların köpek mamasına ihtiyaçları vardır. Tam ve dengeli bir köpek maması ile beslenmeleri gerekir. Bu yavru köpek mamaları ve yavru köpek konservesi yavrunuzun büyümesini destekleyici besin kaynakları ile yüklüdür. Minik köpeğinizin büyüyen kaslarını desteklemek için protein yönünden oldukça zengin olarak üretilmiştir.

Yavru Köpeklerde Kuru Mama ve Yaş Mama Farkı

Minik yavrunuzu beslerken kuru mamalar en çok tercih edilen yöntem olsa da tek yöntem değildir. Ancak size sunulan bu iki seçenek kafa karışıklığına sebep olmamalıdır. Hem yaş hem de kuru mamalar ile doğru besin tercihleri yapıldığı sürece oldukça sağlıklı patili dostlarımız yetişmektedir. Eğer yavrunuzu beslerken her iki tercihi birlikte kullanacaksınız köpeğinizin günlük kalori alımını hesaplamalı ve gerektiği kadar mama takviyesi sunmalısınız.

Kedi Beslenmesi Nasıl Olmalıdır?

Sağlıklı bir yaşam tıpkı bizler gibi kedi dostlarımız içinde oldukça önemlidir. Sağlıklı bir yaşam sağlıklı beslenme ile başlar. Kedinizin yüksek kaliteli, dengeli beslenmesi yavrunuzun uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesini destekler. Siz de kediniz için besleyici ve kampanyalı kedi mamaları faydalanmak için kuryemama.com adresine bir göz atın.

Evcil hayvan sahibi olmanın önemli sorumlulukları vardır ve bunların başında minik dostunuz için doğru mama seçimi gelmektedir. Öğünlerinin daima protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral gibi önemli besin öğelerini içermesine dikkat edin. Kedinizin normal beslenme ihtiyacı dışında herhangi bir sağlık sorunu örneğin; sindirim sorunu, deri alerjisi gibi durumlar varsa bu problemlere yönelik özel gıdaları tercih etmenizde fayda vardır.

Kedi Maması Değiştirmek

Kedilerimiz yaşamları boyunca aynı mamaları tüketemezler. Yaşları, kiloları, sağlık durumları gibi faktörler zaman zaman mamasında değişikliği zorunlu hale getirir. Örneğin yaşlı ve kilolu bir kedi için protein ve yağ miktarı düşük bir mama tercih etmek doğru tercih olurken yavru bir kedi için bu mama yeterli besin öğelerini taşımamaktadır. Bu sebeple minik dostlarımızın sağlıklı ve uzun yaşamaları için eslenmelerine ve ne ile beslendiklerine dikkat etmemiz gerekmektedir.

Mama Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Patili dostunuz için tercih edeceğiniz mamalar onun hem yaşam kalitesini hem de yaşam süresini doğrudan etkilemektedir, bu sebeple mama seçimi yaparken oldukça dikkatli olmanız gereken konular vardır. Merdiven altı üretim, açık mamalar kedinizin sağlığı için risk teşkil etmektedir.

Kedinin yaşına göre mamalar tercih etmelisiniz ve günlük yeteri oranda mama vermelisiniz. Yetişkin kedileri yavrular için hazırlanan mamalar ile beslemek böbrek sorunlarını doğurur. Kedinize mama seçerken onu iyi tanımalı yaşına, ırkına, kilosuna ve sağlığına en uygun mamayı seçmelisiniz. Kalitesi ve tazeliğine güvendiğiniz mamaları tercih etmelisiniz.

Kediniz için yaş mamalar da sunmalısınız ancak şunu unutmayın ki sürekli olarak yaş mama ile beslenen kediler için diş sorunları kaçınılmazdır. Mama seçimi yaparken kedinizin damak zevkine de hitap eden mamalar önceliğiniz olmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER