banner198

Çankırı’nın Apple ilk ve tek kütüphanesini onlar kurdu!

Shovmen STK'lar için bu görüntüden çıkartılacak dersler var!

Çankırı’nın Apple ilk ve tek kütüphanesini onlar kurdu!
banner145
ÇAN-GENÇ’in altı yıl önce başlattığı projesi kapsamında her yıl Çankırı’da bir ilköğretim okuluna kurduğu kütüphane ile sosyal sorumluluk örneği sergiliyor. Kalıcı eserler bırakın sayılı STK’a arasında yer alan ÇAN-GENÇ’in başarısı ve ilerleyen yıllarda ki hedeflerini Genel Başkan Hüseyin Pilavcı Çankırı Postasına anlattı.


Çankırı dışında faaliyet yürüten bir çok Sivil Toplum Kuruluşu arasında ön plana çıkmayı başaran İstanbul Çankırılı Gençlik Derneği son olarak Korgun’da bir ilköğretim okuluna Çankırı’da ilk ve tek APPLE marka bilgisayarların da olduğu bir kütüphane kurarak Korgunlu öğrencilerin hizmetine sundu.

Foto galeriye git


Genel Yayın Yönetmenimiz Ercan Şeker’e proje kapsamında yaptıklarını anlatan ÇAN-GENÇ Genel Başkanı Hüseyin Pilavcı, “Tuzuyla nam salmış bir şehrin evlatları olarak çorbada tuzumuz olmaması düşünülemezdi” diyerek Çankırı’ya olan sevdalarını bu cümle ile özetledi.


Altı yıl önce projenin başladığını ve beş kütüphane ile bir kütüphane projesine destek verdiklerini ifade eden Hüseyin Pilavcı, “Gençler olarak her projemizi daha kapsamlı bir şekle getirerek Çankırı’nın geleceğine yatırım yapıyoruz. Gün geçtikçe bu iş büyüyerek devam ediyor. Tamamen hayırsever kişilerin yardımı ile hayata geçirdiğimiz proje kapsamında bu yıl 2 bin 500 kitap, 3 adet apple marka bilgisayarlar, projeksiyon, fotokopi makinesi, mobilyalar ve anasınıfı öğrencilerine hazırladığımız malzeme desteği ile 20 bin lira tutarında bir maliyetle kütüphanemizi öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olduk” dedi.


-VAHAP YARTAŞ ADINI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİK-

Vahap Yartaş isminin kendileri için çok ayrı bir yere sahip olduğunu anlatan Pilavcı, “Bizim için kütüphanenin farklı önemi daha vardı. Vahap Yartaş başkanımızın kurduğumuz kütüphaneye adını vererek ölümsüzleştirmiş olduk.  Merhum başkanımıza ahde vefa örneği göstererek o şekilde merhum başkanımızı anmış olduk” ifadelerine yer verdi.

 

-BU BİR GÖNÜL İŞİ-

Pilavcı, ”İstanbul’da imkanlar fazla. Biz istiyoruz ki bu imkanlardan Çankırılı gençlerimizde faydalansın.  Çankırı gençliği olarak kendi bursa escort bayan memleketimize yardım ediyoruz.  Bu bir gönül işi, bu kampanyayı ön plana çıkartarak İstanbul’da yaşayan insanlarımızdan gelecek yıllarda daha fazla destek alarak, daha büyük hedeflere doğru yol almak istiyoruz. Kalıcı eserler bırakmak için gençlerimizin ön plana çıkmasına istiyoruz. Gençlik varsa gelecek var”diye konuştu.

 

Her yıl farklı bir ilçeye kütüphane kurmaya hedefleyen ÇAN-GENÇ,18 Mayıs tarihinde Atkaracalar ilçesi E-80 kenarında oluşturulacak araziye Çankırı Gençlik Ormanı kurmak için yola çıkacak.

Foto galeriye git

 

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER