banner198

Krom Fabrikasının temeli Kurşunluda atıldı...

Kurşunlu İğdir mevkine yapılması planlanan Maden Zenginleştirme Tesislerinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Krom Fabrikasının temeli Kurşunluda atıldı...
banner145

Ve-Ca Dış  Ticaret  A.Ş. tarafından Kurşunlu İğdir mevkine yapılması planlanan Maden Zenginleştirme Tesislerinin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törende konuşma yapan Kurşunlu Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan adayı İbrahim Doğu; “Saygıdeğer işadamımıza teşekkür ediyorum, belediye olarak her türlü imkanı kendisine bundan sonra da sunmaya hazırız, bölgemiz insanına iş, aş sağlayan, bir insanımıza ekmek kapısı açan herkese teşekkür ediyorum. Seramik fabrikamızla birlikte şimdi temelini attığımız  krom  fabrikası tamamlandığında yüzlerce işsiz gencimize iş istihdam alanları sağlanmış olacak. Yapılan yatırım Kurşunlu'nun kalkınmasına önemli bir katkı sağlayacak” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen MHP Karabük Belediye Başkan Adayı ve VECA D.Ç A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Vergili; “Burada bir yatırım yapıyorum. Eİn az 1200 insanımıza istihdam sağlayacağız ama bugün burada Haddeciler Derneği Başkanımız dışında kimseyi göremiyorum. Nerede milletvekillerimiz, nerede Karabük Belediye Başkanı, nerede Ticaret Sanayi Odası?” dedi.

Vergili, konuşmasının devamında ise siyaset gözetmeksizin Çankırı ve Kurşunlu’dan temel atma törenine iştirak eden MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan başta olmak üzere tüm siyasi parti temsilcilerine ise teşekkür etti.

Vergili yaptığı açıklamada yaklaşık 1200 kişinin istihdam edileceği tesislerin 4 milyon euroluk bir yatırımla üretime başlayacağını belirtirken; “Bu yatırım yalnızca üretim yapmayacak, burada yetişecek ustalarımız İran, Suriye, Irak gibi ülkelerde bu tesisleri kuracak, daha şimdiden başta İran hükümeti olmak üzere bize bu konuda davette bulunan, yatırım yapmamızı isteyen ülkeler var. Burada hem insanlarımızı yetiştireceğiz hem de ülkemize katma değer sağlayacağız.” dedi.

"Ülkemizin madenlerini zenginleştirerek katma değeri yükseltilmiş halde ihraç edecek bu firmaya hükümetimiz ne gibi katkılar sağlayacak merak ediyoruz” diyen Vergili, beklentilerini de dile getirmeden duramadı.

MHP Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan ise törende yaptığı konuşmada; “Ülkemize ve memleketimize bir çivi çakan, bir insanımıza istihdam yaratan insanımıza destek vermek, güç vermek bizim için bir görev, sevgili kardeşim, dava arkadaşım bugün burada temellerini attığı yatırımla bizi mutlu ediyor, buradan Karabük’lü hemşehrilerime sesleniyorum, böylesine ufku açık, memleket sevdalısı bir insan onlara hizmet etmek için yola çıkmışken bu fırsatı kaçırmasınlar ve 29 Mart’ta kendisine destek versinler” dedi

Daha sonra temel atma törenine geçildi. Temel atma töreni dua yapılması, kurban kesimi ve tesise ilk harcın konmasıyla sona erdi. Temel atma töreninde Çankırı, Kurşunlu ve Çerkeş başta olmak üzere her siyasi partiye mensup adaylar katılırken AKP, CHP ve MHP belediye başkan adayları hazır bulundu.

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2018, 04:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER