banner198

2 Bin abonenin elektriği kesildi!

Çankırı merkezdeki elektrik abonelerinin ödenmeyen faturalarından dolayı elektrikleri kesiliyor.

2 Bin abonenin elektriği kesildi!
banner145

Çankırı Postası tarafından edinilen bilgiye göre, aralarında  bazı işyerlerinin de bulunduğu 2 bin abonenin elektrikleri kesildi.

 


Yetkililer, Çankırı merkezde 40 bin elektrik abonesi bulunduğunu bu abonelerden 8 binine tebligat gönderdiklerini ve uyarılara rağmen abonelerin borçlarını ödemedikleri için elektrik saatlerinin kesilerek mühürlendiğini belirttiler.

 

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (BAŞKENT) görevlisinden alınan bilgiye göre, son 2 aydır ödemesini 5 gün geçiren her aboneye kesinti tebligatı yapılıyor. Tebligattan sonraki 5 iş günü içerisinde de istanbul  fatura ödenmezse, elektrik saati mühürleniyor.

 

Yetkililer, bundan sonra da borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerinin kesileceğini bildirdiler.

 

SANAYİCi VE ESNAF BÜYÜK SIKINTIDA

Alacaklarını tahsil etmek için elektrik kesintilerine giden Başkent Elektrik Dağıtım yetkilileri borcunu ödeyemeyen 2000’e yakın abonenin elektriğini keserken, elektriği  kesilen esnaf kepengini kapattı. Başkent Elektriğe borcu bulunan esnaflar birikmiş fatura bedellerini yatırmalarının çok zor olduğunu söylediler.

 

Elektrik borcunu ödemekte büyük sıkıntı yaşadıklarını belirten bir esnaf, gelen her tebligat sonrası kara kara düşündüklerini, ilin ekonomik dengesinin önemli bir bölümünü oluşturduklarını dar boğazda çıkma yollarını  aradıklarını bu sırada da yaşanan krizden nasiplerini aldıklarını belirtti.

Genel Müdürlüğün talimatlarıyla denetimleri hızlandıran Başkent Elektrik Dağıtım ekipleri, aboneleri mercek altına alırken, incelemeler sonucu esnafın tamamına yakınının kuruma borçlu olduğu ortaya çıktı.

Tolerans yok!

Elektrikleri kesilen bir çok abone de yaşadıklarına tepki gösteriyor. Öte yandan özelleştirme öncesi elektrik borçlarının taksitlendirilmesinde gösterilen tolerans, özelleştirme sonrasında kesinlikle gösterilmiyor. Fatura borcunun tamamı yatırılmadan elektrikler açılmıyor.

Bu arada elektriği kesilen bazı abonelerin kaçak elektrik kullandığı, bunun tespit edildiğinde ise aboneye 700 TL ceza kesildiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER