banner198

Adem Can Ankara Pursaklardan aday…

Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can, AK Partiden Pursaklar Belediye Meclis üyeliği için adaylık müracaatında bulundu...

Adem Can Ankara Pursaklardan aday…
banner249
banner145

Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can, AK Partiden Pursaklar Belediye Meclis üyeliği için adaylık müracaatında bulundu.

 

Haber merkezimizin elde ettiği bilgilere göre Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’in yeniden AK Parti Belediye Başkan adayı olarak gösterilmesiyle birlikte Pursaklar’da yaşayan çok sayıda Çankırılı seçmenin bulunması böylesi bir gelişmeyi beraberinde getirmiş olabilir.

 

Konuyla ilgili olarak kendisine ulaştığımız Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can konuyla ilgili olarak “Doğrudur. Pursaklar’dan belediye meclis üyeliği için adaylık müracaatında bulundum. Ankara'da hemşericilik olayı her zamankinden çok daha ileri düzeylerde seyretmeye başladı. Bizler de Çankırı Dernekler Federasyonu çatısı altında bulunan derneklerimizle birlikte cereyan eden gelişmelerin gerisinde kalmak istemiyoruz. Yönetim Kurulumuzun aldığı kararlar doğrultusunda benim Pursaklar'dan belediye meclis üyeliği için müracaatım uygun görüldü. Ben de alınan bu karar çerçevesinde aday oldum. Bildiğiniz gibi Ilgaz'dan belediye başkanlığına aday adayı olmuştum. Oradaki süreç tamamlandı. İnşaallah burada benzer bir sonuçla karşılaşmam. Her ne olursa da Allah'ın takdiri der, kabul ederiz.” dedi.

 

Bugüne kadar yaşananlar Adem Can'ı bu noktaya getirdi...

Bilindiği gibi Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can halen AK Parti Çankırı Belediye Meclis üyesi olmakla birlikte, önümüzdeki seçimler için Ilgaz’dan Belediye Başkan aday adaylığı müracaatında da bulunmuştu.

 

AK Parti Ilgaz Belediye Başkan adayı olarak Cevdet Çetin’in aday gösterilmesinden sonra yaptığımız bir görüşmede Federasyon Başkanı Adem Can “Ben, Çankırı’da siyasi defteri kapattım. Bundan böyle siyasi çalışmalarım Ankara’da gerçekleşecektir. Bunun bilinmesini isterim” demişti.

 

Son gelişme, Federasyon Başkanı Adem Can’ın “Çankırı siyasi defterini” kapattığı yönünde önemli bir gösterge.

 

Federasyon yönetimi ve üyelerinin
farklı siyasi partilerden adaylık müracaatları tamamlandı.

Öte yandan Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can'ın verdiği bilgiye göre Başkan Yardımcısı Mevlüt İpçi AK Parti Mamak Belediye Meclis Üyeliği, Çankırı Kadınlar Derneği Başkanı ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Nermin Aydınlı CHP'den Mamak Belediye Meclis Üyeliği, Etimesgut Dernek Başkanı Sakin Ayhan MHP'den Etimesgut Belediye Meclis Üyeliği için müracaatta bulundular.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER