banner198

Ahi Yaran Meclisi Vali Öneri uğurladı

Önce şet kuşattılar, sonra fahri başağa yaptılar, şimdi de uğurladılar…

Ahi Yaran Meclisi Vali Öneri uğurladı
banner145

Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği geçtiğimiz yıllarda Vali Ali Haydar Öner’e şet kuşatması yapıldı ve  Fahri Başağa ilan edildi.

 

Ahi Yaran Meclisi İlimizdeki görevinden ayrılarak Isparta Valiliği görevine başlayacak olan Vali Ali Haydar Öner ile vedalaştı. Fahri Başağa Unvanı verilen Öner, Başağa Köşesine ısrarlar sonucunda oturttu.

 

Ahi Yaran Meclisi Dernek Başkanı Ahmet Absarılıoğlu, “Öncelikle Çankırı’mıza ve Yaran Kültürümüze yaptığınız hizmetlerden dolayı Çankırı halkı adına teşekkür ederiz. Siz Bizim Valimiz ve Başağımızsınız. Sizin her isteğiniz bizim için emirdir. Nerede ne zaman emir buyurursanız verilen görevleri yapmaya hazırız” dedi.

 

Vali Öner, “Valiler biletleri her zaman cebinde taşırlar. Biletinizin cebinizde olduğunu bilirseniz daha cesur kararlar alırsınız. Aldığınız kararlarla daha başarılı işler yaparsınız. Bizler bu zihniyetle görev yaptık. Sizler de Ülkemizin örf, adet ve geleneklerini yaşatarak yeni nesillerin öğrenmesine katkıda bulunuyorsunuz. Aynı zamanda Çankırı’nın tanıtımına da büyük katkı sağlıyorsunuz. Bu katkılarınızdan dolayı tüm Başağalarımıza, Yaranlarımıza teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Dernek Başkanı Ahmet Absarılıoğlu, dernek adına dernek üyesi Hat Sanatı Ustası Ali Demir’in alüminyum rölyeften yaptığı “Çankırı Anlatımı” eserini Vali Öner’e hediye etti.

 

Vali Ali Haydar Öner, vedalaşırken sazende Mehmet Bayraktar, “En hüzünlü Cezayir’i çalıyorum” diyerek Cezayir Marşı’nı çalmaya başladı. Herkes Vali Öner’le tek tek tokalaştı. Duygu yoğunluğunun üst düzeyde yaşandığı vedalaşma da Babadan ayrılmanın buruk hüznü Yaran Odasına çöktü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER