banner198

AK Parti İl Başkanını seçmeye hazırlanıyor!

Muhtemelen Haziran ayı içinde yapılacak olan İl Başkanlığı seçimleri için kulislerde başkan adaylarının isimleri telafuz edilmeye başlandı.

AK Parti İl Başkanını seçmeye hazırlanıyor!
banner145

Çankırı’da son aylarda adeta seçim trafiği yaşanır oldu. 29 Mart yerel seçimleri öncesi Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri ile birlikte yerel seçimlerin çalışmaları gündeme birlikte oturmuştu. 13 Nisan Pazartesi günü Oda yönetimi için yapılacak seçimle bu süreç tamamlanacak.

Bu seçimle birlikte şimdi gözler Haziran ayı içerisinde yapılacak olan İl Başkanlığı seçimine odaklanmış durumda. Yapılacak olan seçimler için başkan adaylarının da bugünlerde kulis faaliyetleri başlamış durumdaç

Adaylığı konuşulanlar…
AK Parti İl Başkanlığı için başta halen başkanlık görevini sürdüren Mustafa Selci “adaylık" konusundaki düşüncelerini yerel seçimler sonrasına bırakmıştı. Partinin Belediye Başkan adayı olarak İrfan Dinç’in belirlenmesinden sonra “İl Başkanlığı seçiminde tekrar aday olacak mısınız?” sorumuza “Seçimler bitsin, ortaya çıkacak duruma göre adaylığımı açıklayacağım” diye Selci, yaptığımız görüşmede “Yapılacak olan İl Başkanlığı seçiminde adayım” dedi.

Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Boz…
Halen AK Parti Merkez İlçe Başkanı olarak görev yapan Hüseyin Boz’un da İl Başkanlığı seçimlerinde aday olması bekleniyor. Kulislerde “Belediye Başkanı İrfan Dinç, aday adaylığı sürecinde kendisine karşı olan mevcut Başkan Selci’yi kesinlikle desteklemez! Mustafa Selci’nin yerine İrfan Dinç’in adayı Hüseyin Boz olur!” deniliyor. Ancak burada başka bir soru daha gündeme geliyor:

Aynı Hüseyin Boz, Belediye Başkan aday adayı Mesut Koç’u destekleyen ekibin içinde yer almadı mı?

Eski İl Başkanı Kadir Şimşek…
AK Parti İl Başkanlığı seçimleri öncesinde “aday olabilir” denilen isimlerden bir diğeri de son kongrede Mustafa Selci’ye koltuğu kaptıran Kadir Şimşek. Özellikle ilçelerden gelecek oylarda büyük etkinliği olduğu konuşulan eski il Başkanı Kadir Şimşek’in yeniden aday olması yönünde yapılan baskılara ne kadar direneceği önümüzdeki günlerde belli olacak.

Gözler milletvekili Akman’da!
Öte yandan haber servisimizin yaptığı ikili görüşmelerden ortaya başka bir sonuç daha çıktı. İl Başkanlığına aday olacak isimlerin Milletvekili Dr. Nurettin Akman’ın “kimi işaret edeceğini” merakla bekliyorlar. Belediye Başkan adayının tespiti konusunda bölgenin diğer milletvekili Suat Kınıklıoğlu ile ayrı düşünceler sergileyen Akman’ın İrfan Dinç’in aday gösterilmesinde ne kadar etkin olduysa, İl Başkanlığı seçiminde de aynı oranda etkili olacağı dile getiriliyor.

Son Dakika!
Bildiğiniz gibi Kızılırmak AK Parti İlçe kongresi yapılmış ve sonuçlara yapılan itirazlar sonucu da iptal edilmişti. Halen İl Başkanlığının tespit ettiği "kayyum" yönetim ile idare edilen Kızılırmak'ta, 21-30 Mayıs tarihleri arasında İlçe Kongresinin yapılacağı bildirildi. Kesin tarih önümüzdeki günlerde tespit edilecek ve kongre yeniden gerçekleştirilecek.

AK Parti kulislerinden gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER