banner198

AK Parti Orta İlçe teşkilatında deprem!

29 Mart seçimleri öncesi İlçe teşkilatı ile Belediye Başkanı Halil Akpunar arasında yaşanan gerginlik beklenen sonucu beraberinde getirdi.

AK Parti Orta İlçe teşkilatında deprem!
banner145

29 Mart yerel seçimleri öncesi Orta ilçesi AK Parti teşkilatında yaşanılan olaylar nihai sonucu beraberinde getirdi ve Emin Demirkapı başkanlığındaki İlçe yönetimi Genel Merkez tarafından görevden alındı.

 

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından görevden el çektirilen Emin Demirkapı yönetimindeki Orta İlçe teşkilatını yeniden oluşturma görevi ise 29 Mart seçimlerinde belediye başkan adayı olan ve seçimi kaybeden Halil Akpunar’a verildi.

 

Orta AK Parti İlçe Başkanlığını 17 asil 17 yedek olmak üzere yeniden oluşturulması görevini alan Halil Akpunar “Genel Merkez tarafından görevden el çektirilen teşkilatı yeniden oluşturma görevi tarafıma verildi. En kısa zamanda bu listeyi oluşturarak Genel Merkezin onayına sunacağım. Hazırladığım liste genel merkezimiz tarafından onandıktan sonra kamuoyuna gerekli açıklamayı yapacağım” dedi.

 

Görevden el çektirilen Emin Demirkapı ise “Genel Merkezimiz böyle bir karar almış. Bugün itibariyle bir açıklama yapmam mümkün değil. En kısa zamanda karşılıklı görüşerek konuyla ilgili açıklamayı sizlere yapacağım” dedi.

 

AK Parti Orta ilçe teşkilatındaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER