banner198

AK Partide başkan adaylığı müracaatı bugün son!

AK Parti İl Başkanı Mustafa Selci hafta sonunda gerçekleştirilecek teşkilat içi temayül yoklaması ile ilgili bilgiler verdi.

AK Partide başkan adaylığı müracaatı bugün son!
banner145

AK Parti İl Başkanı Mustafa Selci hafta sonunda gerçekleştirilecek teşkilat içi temayül yoklaması ile ilgili bilgiler verdi.

 

AK Parti Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci “Bugün saat 17.00’ye kadar müracaatları alacağız. Ve Pazar günü de Merkez ve ilçelerdeki aday adaylarımızın temayül yoklamasını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Mustafa Selci’nin AK Parti Çankırı İl teşkilatının gündemiyle ilgili verdiği bilgiler şöyle:

 

“Bugün mesai bitimine kadar aday adaylığı müracaatımız devam edecek Allah nasip ederse Pazar günü saat 11’de başlayıp 15.00’te bitirmeyi planladığımız ve bütün ilçeleri yığılmaları önlemek için 3 ilçemizi saat 11.00,  3 ilçemizi saat 12.00, üç ilçemizi de saat 13.00’te davet edecek ve teşkilat temayülünü delegelerimizle birlikte gerçekleştireceğiz.

 

Yapacağımız teşkilat temayülünde 200 üzerinde teşkilat mensubu arkadaşımız  mevcut belediye başkanlarından tercihleri doğrultusunda oy kullanacaklar. Oy kullanacak arkadaşlarımız il yönetim kurulu üyeleri, parti il kurucuları, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri ve kurucuları,  ilçe başkanları, mahalle temsilcileri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik kollar başkanı ve yönetim kurulu üyeleri. ilçe gençlik kolu başkanları, ilçe kadın kolları başkanları görüş ve kanaatlerini sandıkta yansıtacaklar.

 

Bütün ilçe ve merkezde belediye başkanlığına müracaat eden arkadaşlarımızın dosyalarını Pazar günü gelen komisyona bir nüshaları bizde kalmak kaydıyla teslim edeceğiz.

 

Pazar günü  partimiz MKYK üyesi eski Aydın milletvekili Semiha Öğüş, Yozgat milletvekili Kadir Akgül, Zonguldak milletvekili Fazlı Erdoğan ile Kadın Kolları ve Gençlik Kollarından bir yetkili gelecek.

 

Çankırı merkez temayül tasnifi genel merkezde, ilçe tasnifleri burada yapılacak. Daha sonra belediye başkan aday adayları genel merkezde mülakata çağrılıp onların görüşü alınacak. Bu görüşmeden sonra il başkanı ve milletvekillerinin görüşleri alınacak. Son olarak da doneler başbakanımızın önüne konulacak en fazla kritier hangi adayımızın üzerinde oluştuysa aday açıklaması başbakanımız tarafından diğer adaylarla birlikte 15 Ocakta açıklanacak.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER