banner198

AK Partide oy kaybının gerekçesi bürokratlar!

AK Partinin 29 Mart seçim sonuçlarının Çankırı ile ilgili değerlendirme toplantısı önceki gün gerçekleştirildi ve ilginç sonuçlar ortaya çıktı...

AK Partide oy kaybının gerekçesi bürokratlar!
banner145

29 Mart 2009 Pazar günü yapılan yerel seçimlerde AK Partinin Çankırı’daki oy kaybının nedenleri ile ilgili olarak yapılan gizli toplantıda “Partinin oy kaybetmesinin nedeni olarak görev yapan bürokratlar” işaret edildi.

Önceki gün Belediye İş merkezinde basına kapalı olarak ve olabildiğince gizli tutulan toplantıya AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen başkanlık yaptı.

 

Toplantıya başta AK Parti Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci, ilçe başkanları ve seçimlerde aday olan Merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının tamamı katıldı.

 

 

Toplantıda söz alan belediye başkan adaylarından kazananlar da kaybedenler de ortak görüş olarak “Çankırı’daki bürokrasi bizlere bu seçimde olabildiğince zorluk çıkardı! Bürokrasiyi aşamadık! Merkezden başlamak üzere ilçelerde bu sıkıntı kendisini fazlasıyla gösterdi. Partinin oy kaybetmesinin altındaki iki nedenden bir tanesi başlı başına bürokraside görev yapanlardır” şeklinde konuştular.

 

AK Partinin Çankırı’da oy kaybetmesinin altında yatan ikinci temel neden olarak da “Seçimlerde partimizden aday adayının fazla olması, kesin adayların seçim takvimine göre geç açıklanması ve bazı seçim bölgelerinde İl Başkanlığının aday tespitinde yanlış tercihler yapması partinin oy kaybına neden oldu” görüşünde birleştiler.

 

Edinilen bilgilere göre zaman zaman hararetli geçen toplantıda İl Başkanı Mustafa Selci’ye yapılan eleştiriler dikkat çekecek düzeyde oldu. Toplantının başka bir ilginç yönü ise Kurşunlu, Çerkeş ve Atkaracalar ilçe başkanları ile birlikte belediye başkan adaylarının toplantıya başkanlık eden AK Parti Teşkilat Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’den “özel görüşme” talep etmeleri idi. Teşkilat Başkan Yardımcısı Türkmen bu istekleri yerinde buldu ve özel görüşmelerini de gerçekleştirdi.

 

Yaklaşık 6 saat süren toplantı “burada konuşulanlarla ilgili olarak basına herhangi bir sızma olmasın” temennisiyle sonlandırıldı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER