banner198

Akıllara durgunluk veren soygun!

Çerkeşte Seyfettin-Veysel Çamdibi kardeşlere ait kuyumcu dükkanı dün gece belirlenemeyen kişi ve kişilerce soyuldu.

Akıllara durgunluk veren soygun!
banner145

Çerkeş’te dün gece akıllara durgunluk verecek düzeyde bir soygun gerçekleştirildi.

Çerkeş'te Hükümet Caddesi ile İnönü Caddesinin kesiştiği noktada faaliyetini 10 yılı aşkın bir süredir faaliyette bulunan Seda Kuyumculuk dün gece kimliği belirsiz şahıs ya da şahıslarca soyuldu. Hırsızlar içinde yaklaşık 800 bin TL değerinde altın – bilezik ve nakit döviz bulunan kasayı komple götürdüler.

Seyfettin-Veysel Çamdibi kardeşlere ait olan Seda Kuyumculuk dün gece 03.00 ila 05.00 arasında gerçekleşen oldukça profesyonel kişi ya da kişilerce soyuldu. Hırsızlığı gerçekleştirenler kasa ile birlikte güvenlik kameralarını kayıt yapan bilgisayarları da götürdüler.

Elde edilen bilgilere göre götürülen kasa içerisinde yaklaşık toplamda 800 bin TL değerinde altın, döviz ve nakit para bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan elde ettiğimiz bilgilere göre kuyumcu dükkanındaki altınların sigortalı olmadığı ve bu yüzden Seyfettin-Veysel Çamdibi kardeşlerin büyük depresyon içerisinde bulundukları da edinilen bilgiler arasında.

Olay nasıl oldu?
Dün gece yarısına doğru Seda Kuyumculuka gelen soyguncular, öncel alarm tesisatını iptal ediyorlar. Daha sonra caddenin elektriğini de kesen soyguncular, dükkanın önüne boş bir minübüs park ediyorlar. Dükkanın önüne park edilen minübüsle alınabilecek görüntüyü de engelleyen soyguncular, kapıyı oksijen kaynağıyla açtıktan sonra içerdeki kasayı da aynı yöntemle boşaltmışlar!

Kasanın içerisinde bulunan yaklaşık 800 bin TL civarındaki altın, döviz ve nakit parayı boşaltan soyguncular, çıkışta güvenlik kameralarını kayıt yapan bilgisayarı da beraberlerinde götürmüşler.

Olayla ilgili güvenlik güçlerinin olayla ilgili olarak araştırma ve soruşturmaları yoğun bir şekilde devam ediyor...

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER