banner198

Atatürk Bulvarını ben açtım!

12 Eylül 1980 öncesi Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Nejdet İpek, Vedat Bekiye ilginç tespitlerde bulundu.

Atatürk Bulvarını ben açtım!
banner145

12 Eylül 1980 öncesi Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan Nejdet İpek, Vedat Beki’ye yaptığı özel açıklamada bugüne ışık tutacak ilginç tespitlerde bulundu.

 

12 Eylül 1980 ihtilali ile görevden uzaklaştırılan zamanın Çankırı Belediye Başkanı Nejdet İpek “Bugün Çankırı’nın ana bulvarı olan Atatürk Bulvarını ben açtım! Hatta hatta ortadaki refüj üzerindeki ağaçları dahi ben diktim! Ama gel gör ki Atatürk Bulvarının mimarı olarak sayın Nurettin Ok gösteriliyor! Çok fazla önemsemiyorum ama gerçek olmayan işlerin geleceğe böylesi yanlış bilgilerle taşınmasına üzülüyorum” dedi.

 

Kurşunlu’da bir araya geldiğim Nejdet İpek her zamanki gibi özenli giyimi ve kibarlığı ile karşımda duruyordu. Özel bir iş için Ankara’dan geldiğini belirten Nejdet İpek kendisi ile yaptığım sohbette Çankırı Hapisanesinin yıkımından, bugünkü Valilik Konağının yapımına kadar gelişen süreçle birlikte bir de yatırım programına alındığı halde Çankırı’ya inşa ettirilmeyen 150 yataklı SSK Bölge Hastanesi konusunda ilginç bilgiler verdi.

 

Nejdet İpek’in anlattıkları içerisinde önemli bir tartışma konusu olacak olan “Atatürk Bulvarını ben açtım. Hatta ortadaki refüjlerdeki ağaçları dahi ben diktim” iddiasını gündeme getirerek öncelikle bu konuyu sağlam bir yere bağlamak istiyorum.

 

Bildiğiniz gibi halen Çankırı’da Atatürk Bulvarı üzerinde bugünkü belediye binasına çok yakın bir yerde “Bu Bulvar Nurettin Ok İmar Bakanı iken açılmıştır – 1977” diye bir beton  tabela mevcut!

 

Sayın Nurettin Ok’a da Allah’tan uzun ömürler dilerken, dönemin Belediye Başkanı Nejdet İpek’in söylediklerinin gerçeğin neresinde olduğunu hep birlikte öğrenelim.

 

Evet… Bugünkü Atatürk Bulvarını Nejdet İpek açtırdıysa, halen bulvar üzerinde duran bu tabelanın hikmeti harbiyesi nedir?

 

Konuyla ilgili sözü olanları bekliyorum.

 

Haber ve Fotoğraf: Vedat Beki

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER