banner198

AVM inşaatı bir an önce tamamlanmalı!

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten AVM inşaatının bir an önce tamamlanarak Çankırıya kazandırılmasını talep etti.

AVM inşaatı bir an önce tamamlanmalı!
banner145

Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hayrettin Çelikten, Meclis Başkanı Cafer Özkan ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı İrfan Dinç’i makamında ziyaret ederek kentin sorunlarına ilişkin konular hakkında görüş alışverişinde bulundu.

 

Belediyenin TOKİ ile birlikte projelendirdiği Kentsel Yenileme Projesi ile eski Çarşamba Pazarı alanına yapılmakta olan Alışveriş Merkezi inşaatı hakkında Başkan Dinç’ten bilgi alan Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri her iki projenin de Çankırı için çok önemli olduğunu belirterek Ticaret ve Sanayi Odası olarak kendilerine yardımcı olabilmek amacıyla ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söylediler. Başkan Çelikten şöyle konuştu:

 

“Eski Çankırı’da yaşayan insanlar bizim insanlarımız, onlarında rahat bir ortamda yaşama hakları var. Bir an önce sorunların aşılıp halledilmesi gereklidir. Ticaret ve Sanayi Odası olarak AVM’nin de bir an önce tamamlanmasından yanayız. Çankırı insanı hafta sonu olduğu zaman Ankara’ya kaçıyor. Aileler, gençler sosyal ve eğlence mekânlarından mahrum. Bu konuların biran önce çözümlenmesini istiyoruz. Çankırı’nın lehine olacak her konuda yardıma hazırız.”

 

Belediye Başkanı İrfan Dinç de TSO Başkanı Hayrettin Çelikten ve yeni seçilen Yönetim Kurulunu kutlayarak “Şehrimizin kalkınmasında sivil toplum kuruluşlarımıza çok iş düşüyor. Ortak akılla çalışmalarımızın hızlanacağını düşünerek, hep birlikte Çankırı’yı şahlandıracağımızı ümit ediyorum. Göreve geldiğimizden bu güne kadar Çankırı’nın menfaatlerinden başka hiçbir emelimiz olmadı. TOKİ projesine gelince, orada yaşayan insanlarımızın kafasını çirkin bir şekilde karıştırarak engellemeye çalışan bir oluşumla karşı karşıya kaldık. Vatandaşımızın evlerini tepelerine yıkacağımızı iddia ettiler. Biz istiyoruz ki; Sarıbaba halkı modern evlerde yaşasın. Vatandaşlarımız için uygun şartlar oluşsun diye mücadele ediyoruz. Eğer aksi olursa bizde vazgeçeriz. Ama bazı çevrelerde, devletten bir şeyler koparalım diye süistimale kalkışmasın. Yaklaşık 150 milyon TL’lik bir proje olacak, Çankırı tarihinde böyle bir yatırım örneği yok, bu fırsatı kaçırırsak çok yazık olacaktır” diye konuştu.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER