banner198

Bahçeli'den Çankırı'da çarpıcı ifade!

MHP Lideri Devlet Bahçeli Çankırı'da düzenlenen salon toplantısında konuştu.

Bahçeli'den Çankırı'da çarpıcı ifade!
banner145

MHP Lideri Devlet Bahçeli Çankırı'da düzenlenen salon toplantısında konuştu.
 
1 Kasım’da yapılacak milletvekili seçimleri için propaganda çalışmalarını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çankırı’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Hacı Ali Düğün Salonu’nda teşkilat mensupları ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinin 7 Haziran seçimlerinden çok daha fazla önem taşıdığını vurguladı.

 

- "PATLAMA İNŞALLAH SANDIKTA OLUR"

 

Son yaşanan olayların halkın nezdinde sessiz bir öfkeye neden olduğunu belirten Bahçeli, " Bütün siyasi partilerimiz bu seçimleri önemsemekte, hazırlıklarını ona göre yönlendirmekte, seçimlerin milletimizin geleceği acısından yeni bir sayfanın açılabileceği umudunu taşımaktadır. Ama bu sabrın altında sessiz öfke yatmaktadır. Bu sessiz öfke bir yerde patlayabilecektir. İnşallah bu patlama 1 Kasım günü sandıkta olur. Sandıkta böyle bir öfkenin patlaması Türkiye’de tahmin edilen ve ısrarla halkımıza kabul ettirilmek istenen seçim sonuçlarını kökünden değiştirebilir.” dedi.

-"ERDOĞAN'A  SELAM VERECEK KİMSE KALMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki siyasi ahlak ve etikle bağdaşmayan davranışlarını Cumhurbaşkanlığı döneminde de sürdürmeye çalıştığını dikkat çeken Bahçeli, "Bu davranışları Türkiye'yi siyasi ahlak ve siyasi etik açısında bir çıkmaza sürüklemektedir. Bugün için bu davranışlarıyla sonuç alabilir, koltuğunu koruyabilir, koltuğunu daha ihtişamlı yaptırabilir yasa dışı yollarla kaçak saraylar yaptırabilir. Ama bunun sonu bir gün gelir, bir hesaplaşmayla bir yüzleşmeyle karşı karşıya kendisini bırakırsa zannediyorum Türkiye'de kendisine bir selam verebilecek AK Parti yöneticileri dahi kalmaz.Şimdi bakınız Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında, mahalli idareler seçimlerinde, önce başbakan olarak, bakanlar kurulu olarak, sonra da cumhurbaşkanı olarak kullanarak haksız rekabet içine girmiş, milletimizle her insanımızı anayasada eşit vatandaş olma hakkını çiğnemiş ve mevcut partisini ve kendisini koruyabilmek için her yola başvurmuştur. Cumhurbaşkanı devletin her imkanını uçağı, otobüsü,arabası kaynakları 54 miting yapmak suretiyle televizyonları aşırı derecede işgal etmek suretiyle seçimlere yedek takviye bir üslupla AKP'ye yardımcı olmaya çalışmıştır. Acaba bu AKP'yi çok sevdiğinden midir AKP giderse başım beladan  kurtulamaz korkusu mudur, bunu bilmek lazımdır" şeklinde konuştu.

 

- "TRT'DEN HESAP SORACAĞIZ"

TRT’nin özel televizyondan daha çok yaranmışlık yaptığını vurgulayan Bahçeli, "TRT, özel televizyonlardan daha fazla yaranmışlık yaparak, bunu yayınlayan şimdi kalkıp bu açılışların sonucunu birer birer ortaya koymak suretiyle sorgulanması lazımdır. Şimdi seçimlerdeyiz. Türkiye’de yandaş televizyonlar var, yanaşmalar var, sabahtan akşama kadar bir partinin faaliyetlerini, çok mecbur kalmazsa diğer partilerin faaliyetlerinden hiç bahsetmemeye karşı gayret gösteriyor. Ama bir TRT var, çok yakından takip ediyorum, kamu kuruluşudur. Hepinizin vergisiyle ayakta kalan bir kurum sadece AKP’nin iki tane bakanı, iki tane milletvekili adayını gece gündüz televizyona çıkarırken, halkın arasına girmeye cesaret edemeyenleri halkın evinde halkın arasındaymış gibi gösterme çabası içerisine giriyor. Demek ki bir siyasi iktidar değişikliğinde ne kadar tesisin açılışının hesabı görülecekse TRT'nin de mutlaka hesabı görülecek. Özel televizyonlara bir şey demiyoruz. Onlar kendi imkanlarıyla kurulmuş, iktidara yandaş olmuş, onlar ayrı. Ama hepimizin vergisiyle ayakta kalan, çok yüksek maliyetle çalışan bir TRT'nin bu günkü durumunu kabullenmemiz mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

 

 

-"TÜRKİYE'DE ÇOK ŞEYLER AHLAK DIŞI YAPILIYOR"-

“Türkiye’de çok şeyler yanlış yapılıyor, çok şeyler ahlak dışı oluyor, çok şeyler haramla, hileyle oluyor.” diyen Bahçeli, “Söz gelimi sandığa gittiniz, orada bir parti 11 oy almış olduğunu varsayın. Bunun sağına veya soluna 1 yazdığınız taktirde 111 oy eder ve kayıtlara da o sandıkta 111 oy yazılır ise haksız kazançla, hile ile hurdayla bir partinin oyu 11 den 111’e çıkmış olur. O bakımdan özellikle davamıza gönül vermiş, bu mücadelede her türlü fedakarlıkla gayret gösteren, her türlü imkanını davası için beraberce kullanan arkadaşlarımıza söylüyorum. Gecenizi gündüzünüze katıyorsunuz, çalışıyorsunuz, çabalıyorsunuz, sabah erkenden sandığa gitmeyi kabul ediyorsunuz, oyunuzu kullanıyorsunuz,. Bu çok güzel bir hizmettir, çok güzel bir faaliyettir. Ama bütün bunların hepsi oyunuza sahip çıkmakla sonuçlanmalıdır.” ifadelerini kullandı.

 

Yaklaşık bin kişini katıldığı toplantıda MHP'ye Çankırı'dan Milletvekilliği isteyen Bahçeli, " 1 Kasım seçimleri milli bir sorumluluk ve görevdir. Kimimiz varsa her türlü imkanı kullanarak, her türlü kolaylığı sağlayarak akrabası, komşusu, yakını, iş yerinde çalıştığı arkadaşları ile beraber mutlaka köyde, şehirde, mahallede kimler varsa sandığa gitmeye teşvik etmeliyiz."Sandıktan sonra erkeklerin balıkesir escort kadınlarını arayarak streslerini atabilirler.

 

Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2017, 05:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER