banner198

Bakan Şahin Çankırı ilçelerinde vatandaştan oy istedi…

AK Parti Antalya Milletvekili ve Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin partisince düzenlenen Şabanözü, Çerkeş, Kurşunlu ve Orta açık hava mitinglerin de vatandaşlara hitap etti.

Bakan Şahin Çankırı ilçelerinde vatandaştan oy istedi…
banner249
banner145

AK Parti Antalya Milletvekili ve Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin partisince düzenlenen Şabanözü, Çerkeş, Kurşunlu ve Orta açık hava mitinglerin de vatandaşlara hitap etti. Gün boyu Çankırı’nın ilçelerinde vatandaşlara seslenen Bakan Şahin’e, Çankırı milletvekilleri Dr. Nurettin Akman, Suat Kınıklıoğlu, Çankırı İl Başkanı Mustafa Selci, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Boz ile Çankırı Barosu Başkanı İdris Şahin eşlik etti.

İlk durak Şabanözü…

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in katılımıyla gerçekleşen AK Parti mitinglerinin ilki Şabanözü’nde sabah saat 9.30’da başladı. Sabahın erken saati olmasına karşın miting alanını dolduran Şabanözülüler soğuk havaya aldırmadan Bakan Şahin’i heyecanla dinlediler.

AK Parti seçim otobüsünün üzerinde ilk konuşmayı Şabanözü Belediye Başkan adayı Ali Çapcı gerçekleştirdi. Çapcı yaptığı konuşmada Şabanözü’ne Patlayıcı Maddeler Organize Sanayi Bölgesi kurulacağını, bu konuda çalışmaların sürdüğünü belirtirken “TOKİ tarafından yapılan konutlar da hak sahiplerine teslim ediliyor. Bana belediyeyi bırakıp kaçtı diyorlar! Kaçan adam bugün burada karşınıza çıkabilir mi? Milletvekilliğine seçilmiş olsaydım sizlere daha fazla hizmet etmeyecek miydim?” dedi.

Belediye Başkan adayı Ali Çapcı’dan sonra söz alan Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu “Dün gece Brüksel’den döndüm ama şundan emin olunuz Türkiye’nin itibarını yurt dışında artırmak, Türkiye’nin adam gibi adam olduğu, liderinin lider olduğu Davos’ta dünyaya meydan okuduğu bir dış politikasının bir parçası olmaktan ve sizlerden bu desteği almaktan gururu duyuyorum. Geçen Ernamaş’ı ziyaret ettim, gururla söylemeliyim ki dünyada bu kadar büyük bir ekonomik kriz varken Türkiye ekonomik sıkıntıları hissetmeye başlarken, Ernamaş yetkilileri ‘Bizim işlerimiz iyi. Fabrikamızı büyütmek istiyoruz. Sizlerden destek alabilirsek daha fazla insan iş vereceğiz’ dediler. Bugün sizlerden partimize destek vermenizi istiyorum. Verdiğiniz desteklerle sizlere hizmet etmenin mutluluğunu yaşamak istiyorum.” dedi.

İlk konuşmasını Şabanözü’nde gerçekleştiren Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Siyaset bizim için sizlere hizmetin aracıdır. Seçimleri de hizmet yarışı olarak görüyorum. Maalesef bazı siyasi partiler ve genel başkanları seçimi bir iftira yarışı itham yarışı haline getirdiler. Halbuki bize şunu demeliler; ey AK Parti, siz geldiniz altı yılı aşkın bir süre içinde 9 bin km ülkeye bölünmüşlü yol yaptınız. Sizden önce Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan bölünmüş yol toplamı 6 bin km.  Siz bundan daha fazla yaptınız biz olsaydık 15 bin km yapardık deyin çıkın erkekçe karşımıza bunu söyleyin. Sizden önce Ankara’yı Şabanözü’ne bağlayan yol araçların bile gitmekte zorlandığı bir yoldu. Siz geldiniz bu yol standartları yükseldi ulaşım rahatladı. Biz olsaydık birinci sınıf asfalt yapardık deyin ama söyleyemezler. Daha önce geldiniz bunları yapamadınız yapmadınız. 1987 yılında Toplu Konut İdaresi kuruldu. 19 yılda 43 bin toplu konut yaptı ama biz geldik TOKİ 330 bin konut üretti. Bir kısmını da işte Şabanözü’ne yaptık. Siz çıkın söyleyin siz geldiniz yapamadınız. Ali Çapcı sürekli bana gelir taleplerde bulunur. Spordan sorumlu bakanken bana geldi ‘Bakanım Şabanözü gençlerinin spor yapacağı bir salon yok. Bana yardımcı olur musunuz’ dedi. Benden kapalı spor salonu için 120 bin lira istedi üstünü ben tamamlarım dedi Biz de hemen 120 lira ödeneği çıkarttık ve salonun bittiğini gördüm.

Böylesine çalışkan memleketine gece gündüz hizmet etmek isteyen bir arkadaşımız ama ben Ali kardeşime kefilim ve onun çok başarılı hizmetler yapacağımıza eminim. Ben de bir bakan kardeşiniz olarak kendisinin yapacağı hayırlı hizmetlerde en büyük destekçisiyim. Karar sizin oy sizin. Sizlerden Ali Çapcı’ya destek vermeniz istiyorum.”

Çerkeş miting alanı hınca hınç doldu

AK Parti seçim otobüsü ve milletvekili Suat Kınıklıoğlu ile birlikte Çerkeş’e gelen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin’i burada coşkulu bir kalabalık karşıladı.

Alanı dolduran coşkulu kalabalık karşısında ilk konuşmayı AK Parti Çerkeş Belediye Başkan adayı Ahmet Hendek gerçekleştirdi.

“Benim koltuk sevdam yok! Devran sürme derdim yok! Kimsesizin yanında olmak için varım. Biz meydanlara kardeşlik için çıktık, birlik beraberlik için çıktık. Çiftçinin yanında, memurun, işçinin yanında olacağım. İnsanlarla uğraşmak için gelmiyorum. İş hayatımdaki başarımı siyasi hayatımda başarmak için geliyorum. Bu ilçede doğdum, hayatımı bu ilçede sizlere hizmet vererek tamamlamak istiyorum” dedi ve miting alanını dolduranlardan büyük alkış aldı.

Başkanın son kullanım tarihi gelmiştir

Çerkeş’te bir konuşma yapan AK Parti Çankırı Milletvekili Suat Kınıklıoğlu “Geçen perşembe okullar bölgesini, Pazar yerini gezdim orada çöpler yığılmış, ilçeye girişine geldiğinizde köye mi giriyorsunuz ilçeye mi belli değil. Bunu ben tarihi bir geçmişe sahip olan Çerkeş’e yakıştıramıyorum. Çerkeş’te uzun bir süre belediye başkanlığı bir elden bir ele gidip gelmiş. Çerkeş iki kişiye mahkûm değil! Çerkeş’in başka zenginlikleri var, bir zenginliği de AK Parti Belediye Başkan adayımız Ahmet Hendek. İnşallah AK belediyeciliği bizim ve bakanlarımızın desteğiyle yapacak. Bu ilçeyi çiçek gibi yapacağına yürekten inanıyorum. Biliyorsunuz buraya hükümetimiz tarafından önemli hizmetler yapıldı. Yalnız sizlere ifade ettiğim gibi TOKİ Başbakanlığa bağlı bir kuruluştur. TOKİ konutları yapıldıysa başbakanımızın direktifleriyle yapılmıştır bunu unutmayınız. Hepiniz biliyorsunuz gıda maddeleri tüketiyoruz ve gıda maddelerinin üzerinde hem üretim tarihi ve hem de son kullanma tarihleri vardır. Bana göre Çerkeş belediye başkanının son kullanım tarihi gelmiştir. Yeni bir başkan için yeni bir Çerkeş için hepinizin desteğini bekliyorum” dedi.

Miting alanını dolduran Çerkeşlilerin “Çerkeş seninle kurur duyuyor” tezahüratları arasında konuşmasına başlayan Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin kalabalık ve kendisine gösterilen sevgi karşısında hayli duygulandığı gözlendi. Bakan Şahin Çerkeş’teki konuşmasında şunları söyledi:

“Arkadaşlarımdan aldığım bilgiye göre burada bir tesiste son günlerde işçi çıkartılıyormuş. Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik krizden işveren de etkilendi ancak bu dünyanın krizidir. Tabi bir yerde zelzele olunca diğer yerlerde de hissedilir.  Doğaldır ki kriz bizi de etkiledi, ancak hükümet olarak karar aldık. İşverenlere buradan sesleniyorum; şu an üretiminizde düşme olabilir lütfen işçi çıkartmayın. Sosyal hizmetler kurumuna başvurun, altı ay süreyle çıkartmayı düşündüğünüz işçilerin ücretlerinin önemli bir bölümünü devlet olarak biz ödeyeceğiz. Eğer altı ay süresince iyileşme olmazsa bakanlar kurulu olarak yetki aldık bir altı ay daha uzatacağız. Türkiye’yi krizden çıkaracağız. Kimse işsiz kalmasın. Hükümet olarak aldığımız tedbirler var alacağımız tedbirler var. Çerkeş’in en önemli sorunlardan bir tanesi de su problemi. Akhasan Barajı ile ilgili çalışmaları DSİ yürütüyor. Yakın zamanda bu sorun çözülmüş olacak. İlçenin girişine bakıyorum hala bir köy görünümünde. Sayın belediye başkanına teşekkür ediyorum ama artık sizleri Ahmet Hendek’i desteklemeye davet ediyorum. Bu seçimlerde artık akrabamızı, partimizi düşünme vakti değil, artık Çerkeş’i düşünme vaktidir.”

Mitingin ardından Aytaç Et Entegre tesislerini ziyaret eden Bakan Şahin burada fabrika işletme müdürü Hamdi Karatay’dan tesisler hakkında bilgi aldı.

Saçak ve Çardaklı beldelerine de uğrayan Bakan Şahin kendisini karşılayan belde sakinleriyle bir süre sohbet etti.

Atkaracalar mitingi iptal edildi.

Atkaracalar ilçesinde saat 12.00'de yapılması planlanan miting  ilçedeki cenaze nedeniyle iptal edildi.

Kurşunlu mitingi gecikmeli başladı

Gecikmeli şekilde Kurşunlu’ya gelen bakan Şahin burada yaptığı konuşmada “Ben içinizden biriyim ama bu zamana kadar belediye başkanı arkadaşla tanışma imkânımız olmadı. Bu zamana kadar Ankara’ya gelip bizden bir talepte bulunmadı. Gelseydi ve Çankırı’dan bir hemşerim geldi der başka parti olduğunu gözetmeksizin yardımcı olurduk” dedi. 

“Kimsenin oyuna karışma gibi bir düşüncemiz yok sizler oyunuzu nereye kullanacağınız daha iyi bilirsiniz. Tabi gönlümüz bizim parti adayımıza oy vermeniz. Sizden hükümetle uyum içerisinde çalışacak, diyalogları kurabilecek adayları seçmeniz istiyorum” şeklinde konuştu.

Adliye teşkilatının  kapanacağı yönünde açılan pankarta cevap veren Bakan Şahin “Ben Adalet Bakanı olarak söylüyorum; Türkiye’de hiçbir adliye teşkilatını kapatma gibi bir durum söz konusu olamaz. Daha önce başka ilçelerde kaldırılan adliye teşkilatlarının eksikliğinin büyük sıkıntısını yaşamaktayız. Sanıyorum bu tür dedikodular diğer siyasi partilerce malzeme yapılmak isteniyor. Bu hiç de hoş bir durum değil” diye konuştu.  

Konuşmasının ardından Kurşunlu Adliyesini ziyaret eden Bakan Şahin’e Çankırı Baro Başkanı Avukat İdris Şahin de eşlik etti. Bakan Şahin daha sonra beraberindekilerle birlikte Kurşunlu’dan Orta ilçesine gitmek için ayrıldı.

 

Ortalılar soğuk havaya aldırmadı…

Kurşunlu mitinginin ardından Orta ilçesine geçen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ilk olarak Orta Adliyesini ziyaret etti. Bir süre Cumhuriyet Savcısı ve hakimlerle sohbet etti. Çankırı Barosu Başkanı İdris Şahin de bu ziyarette yer aldı. Son mitingini programın sarkması nedeniyle gecikmeli olarak gerçekleştiren Mehmet Ali Şahin hava sıcaklığının eksi dereceleri bulduğu alanda kar yağışı altında konuşmasını sürdüren Şahin: “Güldürcek barajından gelen içme suyunun ikinci irsalesi olan Orta hattını da en yakın zamanda tamamlayarak Ortalılar'a temiz içme suyunu kavuşturacağız. Yenice Köyünde bulunan kömürü de kısa bir süre sonra kurulacak olan termik santral ile değerlendireceğiz. 1987 yılında ilk kez Çankırı milletvekilliğine adaylığım sırasında en çok oyu sizlerden aldım. Bununla birlikte günümüz siyasi anlayışı içerisinde başka partilerden aday olarak belediye başkanı olanların seçim sonrası partimize gelmeleri çok mümkün görünmüyor. Bu yöntemler mazide kaldı. Sizlerden iki isteğim var: Birincisi cumartesi gecesi saatlerinizi bir saat ileri alınız. İkincisi de 29 Mart günü oylarınızı AK Partiye vererek Belediye Başkan Adayımız Halil Akpunar’ı tekrar başkanlık koltuğuna oturtmanızdır” dedi.

Soğuk havaya karşın alanda toplanan Ortalı vatandaşlar yağan kar altında başta Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin olmak üzere konuşmacıları ilgiyle izlediler.  

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin daha sonra şeçim bölgesi Antalya’ya hareket etmek üzere Çankırı’dan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER