banner198

Barodan Çankırı turizmine destek...

Çankırı Baro Başkanı Av. İdris Şahin ve yönetim kurulu üyeleri Vali Uzun’a Tarihi evlerimizden birini onararak Çankırı turizmine kazandırmayı düşünüyoruz dedi.

Barodan Çankırı turizmine destek...
banner145

Çankırı Baro Başkanı Av. İdris Şahin ve yönetim kurulu üyeleri Vali Şemsettin Uzun’a “Tarihi evlerimizden birini onararak Çankırı turizmine kazandırmayı düşünüyoruz” dedi.

 

Çankırı Valisi Uzun'un makamında gerçekleştirilen ziyarette, hukukçuların dünü ve bugünü ile avukatların geçmişte yaşadıkları sıkıntılar dile getirildi. Bugün itibariyle gelinen durumdan memnun oldukları, özellikle son zamanlarda yapılan Adliye Saraylarının hukukçuların rahat çalışabileceği, adaletli ve hızlı kararlar verilebilecek fiziki yapıya uygun binalar olduğu belirtildi. Çankırı’mızın Ilgaz ilçesinde yapılan Adliye Sarayının ihtiyaçları karşılayabilecek alt yapıya sahip olduğu belirtildi.  

 

Baro Başkanı Av. Şahin “Çankırı’ya yapılacak Adliye Sarayının üç yıl önce başlaması gerekiyordu. Ancak bunun gecikmesinde suçlu biziz. İnşallah bu yıl yapımına başlanacak bina Çankırı’ya yakışır bir bina olacaktır. Sayın Valim, ayrıca uygun görürseniz, tarihi evlerimizden birini onararak Çankırı turizmine kazandırmayı düşünüyoruz. Üniversite ile birlikte çalışmalarımız da var. Baro olarak, Çankırı’mız için üzerimize düşen görevlerde sizlerle birlikte çalışmaya her zaman hazırız. Çankırı ile ilgili eksiklikleri kısa sürede fark ettiğiniz için Çankırı adına size teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Vali Şemsettin Uzun “İki bina çok önemli! Bunlardan biri adliye, diğeri hükümet binası. Bunlar devletin gücünü gösterir. Bu binaları itina ile, hizmeti en iyi şekilde yürütebilecek durumda yapmalıyız. Son yıllarda bu yönde başarılı çalışmalar oldu. Bu başarılı çalışmaların devam edeceğinden şüphemiz yok. Valilik olarak üniversitemizi sırtımıza aldık, elimizden gelen her hizmeti yapacağız. Ziyaretiniz nedeniyle sizlere teşekkür ederim. Çankırı için hep birlikte çalışacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER