banner198

Başkan Dinç birinci devreyi önde geçti!

AK Parti Çankırı İl teşkilatı görevdeki başkanlar için oy kullandı.

Başkan Dinç birinci devreyi önde geçti!
banner145

AK Parti Çankırı İl teşkilatı görevdeki başkanlar için oy kullandı.

Çankırı’da başta merkez olmak üzere Eldivan, Korgun, Orta, Yapraklı belediye başkanları için teşkilatın temayül yoklaması bugün (14 Aralık 2008) gerçekleştirildi.

Kültür merkezinde yapılan oylamada başta AK Parti İl ve Merkez İlçe Teşkilatı yönetim kurulu olmak üzere, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları yönetimleri ile birlikte belediye ve il genel meclis üyeleri oy kullandılar. İlçeler için ise ilçe yönetim kurulu üyeleri ve il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri görevdeki başkanları için tercihlerini ortaya koydular.

Bugün yapılan teşkilat içi temayül yoklamasında en fazla ilgiyi Merkezde Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in aldığı oylar merak konusu oldu.

Haber merkezimizin de takip ettiği oylamada Belediye Başkanı İrfan Dinç’in oy kullanan yaklaşık 140 kişinin yüzde 50’sinden fazlasının olumlu oyunu aldığı kulislerden sızan bilgiler arasında.

Konuyla ilgili olarak oylama sonucunda görüşlerini aldığımız Belediye Başkanı İrfan Dinç “Oylama sonucu ile ilgili herhangi bir bilgim yok. Teşkilatın yapacağı açıklamayı bekliyorum.” Derken “Adaylık müracaatında bulunacak mısınız?” sorumuza ise “Hafta içerisinde gerekli açıklamayı yapacağım!” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in bu açıklamasından sonra; “İrfan Dinç önümüzdeki günlerde bir dönem daha görev yapmak için aday olacak” diyebiliriz.

Not: Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin “Yeniden aday olmayacağım” ve Şabanözü Belediye Başkanı Hüseyin Çulhaoğlu “Aday değilim” dilekçeleri nedeniyle oylama sandıkları bu isimler için konulmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER