banner198

Başkanlık mazbatasını almıyor!

Çerkeş-Saçak beldesi bağımsız belediye başkanı seçilen Hamza İnkaya mazbatasını alma konusunda kararsız!

Başkanlık mazbatasını almıyor!
banner145

Çerkeş-Saçak beldesi bağımsız belediye başkanı seçilen Hamza İnkaya mazbatasını alma konusunda kararsız!

29 Mart Pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde Çerkeş'e bağlı Saçak Beldesi halkı, siyasetçilere büyük bir ders verdi demiştik…

Saçak halkı siyasetçilere beklenenin üzerinde bir ders verdi ancak, mevcut durumdan AK Parti Belediye Meclis Üyeliği listesi karlı çıktı!

Nasıl mı?

Bağımsız belediye başkan adayı Hamza İnkaya’yı “başkan” seçen Saçak seçmeni, bağımsız belediye meclis üyeliği seçiminde resmen “duvara” tosladı!

Sandıktan çıkan sonuçlara göre AK Parti aldığı 274 oyla belediye meclis üyeliklerinin 8’ini kazanmış oluyor!

Belediye Meclis üyeliği için bağımsız aday olan Kemal Vidinli aldığı 107 oyla Saçak Belediye Meclis üyesi olmaya hak kazandı.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz bağımsız Saçak Belediye Başkanı Hamza İnkaya bizlere şunları söyledi:

“Yapılan seçimlerde yasa gereği 274 oy alan parti meclis üyelerinin 8 tanesini çıkarmaya hak kazanıyor. Bu nasıl bir hesaplama anlamış değilim. İtirazlarımızı yaptık fakat şu ana kadar olumlu bir netice alamadık. Belediye meclisine tek bir bağımsız arkadaşımızı sokabiliyoruz. Bunun dışındaki 8 üye AK Parti listesinden geliyor. Ancak, ilerleyen günlerde Saçak halkı olarak bu konuyu gerekirse Anayasaya aykırılık babından Yüce Mahkemeye kadar götüreceğim. Ben şu saat itibariyle hala mazbatamı almadım. 5 bağımsız aday arkadaşımın durumu kesinleşinceye kadar da almayı düşünmüyorum. Yasalar Türk halkına demokrasiyi işletme şansı vermiyor. Beni de en fazla bu durum üzüyor.”

Saçak bağımsız belediye başkanı seçilen Hamza İnkaya bugün itibariyle bunları söylüyor ve başkanlık mazbatasını da alma konusunda da direniyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER