banner198

Başkentteki Ortalılar Bir araya geldi

Ankara da yaşayan Ortalılar düzenlenen bir gecede bir araya geldi.

Başkentteki Ortalılar Bir araya geldi
banner145

Çankırı Orta Dernekler Birliği Futbol Turnuvası Ödül Töreni ve Ortalılar Gecesi, Yenimahalle Belediyesi Tiyatro Salonunda yapıldı.

 

Ocak ayında Ankara'da başlayan Orta Dernekler Birliği Futbol Turnuvasına 15 köy takımı katılmış, çekişmeli grup maçları ve finaller neticesinde Sancar Gençlik takımı şampiyon olmuştu. Turnuvada ikinciliği Elmalık Beldesi, Üçüncülüğü ise Sakaeli Köyü kazandı.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından Orta Dernekler Birliği adına organize komitesi ve aynı zamanda Karaağaç Köyü Dernek Başkanı Şaban Can açılış konuşması yaptı. Orta ve köyleri için artık bir olma zamanının geldiğine değinen Can ; "İlçe ve köylerimize hizmet akışını hızlandırmak için, Orta Dernekler Birliği'ni kurduklarını " belirtti. Turnuvanın Orta ilçesi ve köylerinin kaynaşmasına vesile olduğuna dikkat çeken Can; "Demek ki, bizler ortada bir vesile olunca bir araya gelebiliyoruz. Zaman güç zamanı, zaman bir olma diri olma zamanı, biz birlikte güçlüyüz" dedi.

 

Gece için hazırlanan video ve slayt gösterileri büyük ilgi görürken, Orta'nın 50 yıl önce ilçe oluşundan bugüne değişim ve dönüşümünü anlatan nostalji slaydı ayakta alkışlandı. Çankırılı Halis, Ortalıları coştururken, AHİYDER Yaren Ekibi'nin gösterisi büyük ilgi gördü. Gecenin sonunda Çankırılı THM Sanatçısı Sevgi Petek sahne aldı.

 

Gecenin sonunda turnuvaya katılan 15 futbol takımı temsilcisine katılımlarından ötürü teşekkür plaketleri verildi. İkincilik ve üçüncülük kupaları ve şampiyon Sancar Gençlik takımının kupası ve madalyaların takdiminin ardından Ortalılar Gecesi sona erdi.

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER