banner198

Bayramörendeki yarışmaya 74 yabancı pilot geliyor...

12-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Pre-Paragliding World Cup organizasyonuna yurt dışından toplam 74 yarışmacı kayıt yaptırdı.

Bayramörendeki yarışmaya 74 yabancı pilot geliyor...
banner249
banner145

Bayramören, 12-16 Ağustos 2009 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Bayramören Pre-Paragliding World Cup” organizasyonuna yurt dışından kayıt yaptıran toplam 74 yarışmacıyı ağırlamaya hazırlanıyor.

 

Aynı tarihlerde 2009 Türkiye Yamaçparaşütü Şampiyonası 2. Ayağının da gerçekleşeceği organizasyona bugüne kadar toplam 140 yarışmacı kayıt yaptırdı. Yamaç paraşütü sporunda dünyada yapılan organizasyonlarda ortalama yarışmacı sayısı 140-150 arasında. Yarışmaların bu sayıdan daha fazla sporcu ile yapılması kural dışı olarak addediliyor.

 

Yarışma tarihine yaklaşık 5 aylık bir süre olmasına karşın, organizasyona kayıt yaptıran yarışmacı sayısının bugün itibariyle 140 olması, Bayramören’in sadece ülkemiz sporcuları açısından değil, yurt dışında bu spor dalında mücadele veren sporcular açısından da önemini ortaya koyuyor.

 

Organizasyona kayıt yaptıran yarışmacılar arasında Hindistan’dan Meksika’ya kadar uzanan bir haritada toplam 17 ülke yarışmacısı mevcut. Sporcu sayısı bakımından Bulgaristan 20 sporcu ile başı çekerken, Rusya 16 sporcu ile ikinci sırada yer alırken, Almanya, Fransa, Portekiz ve Meksika 1’er yarışmacı ile temsil edilecekler.

 

Kayıt yaptıran yarışmacıların dağılımı:

Yarışmaya kayıt yaptıran toplam 74 pilotun  ülkelere göre dağılımı ise şöyle: Bulgaristan (20), Rusya (16), Slovenya (5), Macaristan (4), Ukrayna (4), Yunanistan (4), İtalya (3), Polonya (3), Sırbistan (3), Çekoslovakya (2), Ukrayna (2), Kazakistan (2), Hindistan (2), Almanya, Fransa, Portekiz ve Meksika 1’er sporcu ile sıralanıyor.

 

BULGARİSTAN: Simeon Podbalkanski, Daniel Dimov, Petya Bodurova, Yassen Savov, Milen Donchev, Daniela Dimitrova, Evgeni Markov, Christo Djambov, Evgeni Markov, Valery Tzvetanov, Svilen Ferdinandov, Emil Kojuharov, Petar Gavrilov, Georgi Jordanov, Stefan Ivanov, YavorPlashilski, Dimitar Valkov, Boncho Zhechev, Krasimir Tsoney, Haralambi Lambev.

 

RUSYA: Serhey Yakushin, Salomykin Dmitry, Maxim Mokrinskiy, Tatiana Noskova, Yulia Kotlyarova, Vitaliy Miroshnik, Vasiliy Pavlov, Yury Frolov, Olga Vybyvanets, Daria Krasnova, Alexander Kirdyashkin, Mikhail Ivanov, Karina Shrapiova, VladimirKurilov, Vitaly Shabanov, Ivan Kravtsov.

 

SLOVENYA: Rok Golob, Joze Molek, Damjan Cretnik, Stojan Kranjc, Moica Pisek.

 

MACARİSTAN: Goran Dimiskovski, Ljubomir Netkov, Aleksandar Gacevski, Martin  Jovanoski.

 

UKRAYNA: Nicky Moss, Badym Byelkin, Andrii Vitchenko, Oleksandr Khlebnikov.

 

YUNANİSTAN: Dimitrios Iordanidis, Eike Mittelbach, Ioannis Ioannou, Athanasios Bakouras.

 

İTALYA: Davide Licini, Matteo Accornero, Gianbasilio Profiti.

 

SIRBİSTAN: Makro Mladenovic, Mladen Nikolic, Milan Vidakovic.

 

POLONYA: Tomasz Pankiewicz, Bartosz Moszczynski, Janusz Fuzowski.

 

ÇEKOSLOVAKYA: Petr Chromec, Zdenka Kuntova.

 

UKRAYNA: Roy Clarke, Peter Longstaff.

 

KAZAKİSTAN: Mikhail Krapivin, Evgeniy Oreshkin.

 

HİNDİSTAN: Gurpreet Dhindsa, Vijay Soni.

 

Monika Wuerzburger (Almanya), Claudio Virgilio (Portekiz).

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER