Belediye avukatları kafaları karıştırdı!

Çankırı Belediyesinin avukatları tarafından yapılan yanlı duyuruya alet olmaktan dolayı okuyucularımızdan özür dileriz.

Belediye avukatları kafaları karıştırdı!
banner145

Çankırı Belediyesinin avukatları tarafından yapılan yanlı duyuruya alet olmaktan dolayı okuyucularımızdan özür dileriz. 

 

Yılın son günü Çankırı Belediyesi Hukukçuları Av. Dilaver Erdoğan ve Av. Erkan Köroğlu tarafından yapılan açıklama başta Çankırı’da yaşayanlar olmak üzere hepimizin kafasını karıştırdı!

 

Yılın son günü olması nedeniyle olsa gerek, gönderilen açıklamayı biz de sitemizde sizlere “Son dakika… Yunus AVM’de mutlu son!” başlığı altında sunduk.

 

Çankırı Postasının yeni sayısını hazırlarken önüme aldığım “açıklama” bana oldukça tuhaf geldi!

 

Neden derseniz; açıklamadaki cümle “Alışveriş Merkezi inşaatının Danıştay 6. Dairesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına istinaden Çankırı İcra Müdürlüğü tarafından durdurulması işlemi talebimiz ile Çankırı İcra Mahkemesince iptal edilmiştir.” Hiç de alışılmış bir durumu yansıtmıyordu!

 

Sebebi gayet açık! İdari bir kararın, adli bir kurum tarafından ortadan kaldırılması mümkün değil!

 

Danıştay 6. Dairesi “imar planının iptali” yönündeki isteğe “yeniden inceleme” gerekçesiyle “yürütmeyi durdurma kararı” alıyor. Danıştay 6. Dairesinin aldığı bu karar ancak ve ancak kendisi tarafından kaldırılabilir! Bunun ötesinde Danıştay'ın aldığı kararı da Çankırı Belediyesinin uygulaması gerekir.

 

Çankırı Belediyesinin uygulaması icra dairesine yaptırılır ve daha sonra bu karar yeniden icra mahkemesine itiraz edilerek ortadan kaldırılması tabiri caizse "topu taca atmak"la eşdeğerdir.

 

Sonuç olarak Çankırı Belediyesi Hukukçularının yılın son günü basın kuruluşlarına ve dolayısıyla kamuoyuna yaptıkları açıklama tamamen yanlı ve tarafgir bir davranıştır.

 

Bu davranışa alet olmak da bu sitenin yöneticisi olan beni okuyucularımdan özür dilemeye itmiştir.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Vedat Beki

Çankırı Postası

Genel Yayın Yönetmeni

 

 

EK:

Belediye hukukçularının 31.12.2008 günü gönderdikleri açıklama:

Kamuoyunun yakından takip ettiği ve “Mülkiyeti Çankırı Belediye başkanlığına ait olan ve eski Çarşamba pazaryeri olarak adlandırılan alanda yapımı devam eden Alışveriş Merkezi inşaatının Danıştay 6. Dairesi tarafından verilen yürütmeyi durdurma kararına istinaden Çankırı İcra Müdürlüğü tarafından durdurulması işlemi talebimiz ile Çankırı İcra Mahkemesince iptal edilmiştir. Buna göre inşaat kaldığı yerden devam edecek olup şehrimizin sosyal ve ekonomik yönden gelişim ve değişimine büyük katkı sağlayacak olan inşaatların kaldığı yerden devam edileceğini bildiririz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Belediye Hukukçuları Av Dilaver Erdoğan - Av Erkan Köroğlu

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER