banner198

Belediyeden büyük atılım

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Belediyesi Kadın İstihdam Merkezi bünyesinde kadınlara yönelik istihdam kursları açacaklarını söyledi.

Belediyeden büyük atılım
banner145
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı Belediyesi Kadın İstihdam Merkezi bünyesinde kadınlara yönelik istihdam kursları açacaklarını söyledi.


Başkan Dinç’in girişimleri ile belediye bünyesinde kurulan Kadın İstihdam Merkezinde girişimci hanımlara 72 saatlik girişimcilik eğitimi verilecek. KOSGEB ile yapılan görüşmeler sonrasında açılacak olan kurslarda ilk etapta 30 kişi kurs görecek ve eğitimler sonunda kursiyerlere sertifikaları verilecek. Sertifika sahibi girişimci adayları ilgi alanları ile ilgili hazırlayacakları projelerin kabul edilmesi halinde KOSGEB’ten 30 bin TL si hibe, 70 bin TL si de iki yıl ödemesiz, sonraki iki yılı sıfır faizli olmak üzere düzenli taksitlerle ödemek koşuluyla kredi alabilecekler.


Çankırı Belediyesi İstihdam Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında; girişimcilere verilecek kurslarla kadınların proje hazırlama ve girişimcilik konusunda donanım sahibi olmalarını hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç “Çankırı Belediye Başkanı olarak amacım, hem konu ile ilgili bilgisi olmayanları bilgilendirmek hem de özellikle girişimci kadınlarımızı bu kurslara özendirmektir." dedi.


KOSGEB’in başlattığı projenin yerel ayağı olarak bu işi daha da canlandıracaklarına inandıklarını kaydeden Dinç “Genel iktidarın kalkınma hamlesine paralel olarak Çankırı Belediyesi de yerel bir hamle ile destek vererek bu kalkınmayı bireylerin beyninde başlatmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.


Yaklaşık 20 gün içinde proje ile ilgili planlamanın son şeklini alacağını belirten Dinç, girişimci kadınlara Belediye Kadın İstihdam Merkezine başvurmaları konusunda çağrıda bulundu.


Belediye Başkanı İrfan Dinç ayrıca Kadın İstihdam Merkezi bünyesinde Korgun Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Entari Giyim firmasının ihtiyacı olan nitelikli eleman yetiştirileceğini belirterek "Amacımız insanımızın özellikle de kadınlarımızın aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlamaktır. Bu konuda hangi firmadan şöyle bir elemana ihtiyacımız var diye talep geldiğinde, istedikleri nitelikte eleman yetiştirmek için elimizden geleni yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Yeter ki insanımıza iş bulunsun." diye konuştu. Çankırı Postası

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 20:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER