banner198

Birilerine tramplen olma niyetimiz yok!

Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can gazetemize yaptığı açıklamada federasyon kimsenin trampleni değildir, dedi.

Birilerine tramplen olma niyetimiz yok!
banner145

Çankırı Belediyespor Erkek Voleybol takımının 2’nci Lige yükselme maçlarında tribünlerin boş kalmasının nedeni olarak “Ankara’daki Çankırı dernekleri ve mevcut Federasyon nerede?” şeklindeki yorumlara Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can'dan sert yanıt geldi.

 

Çankırı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 

“Ankara’da bir spor organizasyonu ve boş kalan tribünler! Şampiyonluk yolunda yapılan ve üç gün süren turnuvada tribünleri dolduramayan Ankara’da yaşayan Çankırılılar! Bunun sorumlusu olarak da Federasyon Başkanı olarak Adem Can!

 

Böylesi basit bir düşünce zannımca çok komik olsa gerek! Neden mi? Geçen yıldan başlayalım… Çankırı Belediyespor’un 2’nci Lige yükselme maçları Konya’da oynandı. Son maça Ankara’dan federasyon olarak 5 otobüs kaldırdık. Konya’da stadın önüne geldik. Çankırı’dan gelenlerin biletleri alınmış, bizim otobüslerle Konya’ya getirdiğimiz arkadaşlarımız biletlerini ceplerinden aldılar. Bunu geçtik! Maç bitti dönüş yoluna girdik. Konya – Ankara arasında yemek molası verildi. Çankırı’dan gelen hemşerilerimiz otobüslerinden indiler bagajlardan çıkan kumanya onlara dağıtıldı, bizim arkadaşlar peynir – ekmeğe talim ettiler!

 

Ramazan ayında Antares’te Çankırı’nın tanıtım etkinlikleri gerçekleştirildi. Bir hafta boyunca Federasyon olarak Antares’e ne taşımadık ki? Gittik, geldik, ilgilendik, eksiklikleri tamamladık. Gel gör ki ne federasyonumuzun adı zikredildi ne de yaptıklarımız! Etkinlikle ilgili kimlere teşekkür edilmedi. Kaçınılmaz son ve bizlere Federasyon olarak bir teşekkür dahi edilmedi.

 

Örnekleri saymakla bitiremem. Her türlü Çankırı etkinliğinde Federasyon olarak varız, dün olduğu gibi bizlere kuru bir teşekkürü çok görenler, ne hikmetse zora kaldıkları zaman federasyon akıllarına geliyor. Bundan böyle yaptığımız hizmetleri kim ki takdir ediyor, kim ki bize teşekkür ediyor, biz ona beş adım gideceğiz. Bunun dışında kimse Çankırı Dernekler Federasyonunu hazırda bulunan bir güç olarak görmesin. Biz bugüne kadar kimseye tramplen olma düşüncesinde olmadık, bundan böyle de olmayacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER