banner198

Çan-Genç üyeleri Yıldıztepede buluştu…

İstanbulda yaşayan Çankırılı gençlerin oluşturduğu Çan-Genç üyeleri geçtiğimiz cumartesi ve pazar gününü Ilgaz-Yıldıztepede gönüllerince eğlendiler.

Çan-Genç üyeleri Yıldıztepede buluştu…
banner145

İstanbul’da yaşayan Çankırılı gençlerin oluşturduğu Çan-Genç üyeleri geçtiğimiz cumartesi ve pazar gününü Ilgaz-Yıldıztepe’de gönüllerince eğlendiler.

 

Çan-Genç’in düzenlediği “Fest-i Gençlik Ilgaz” gezisi 2 gece 3 gün olarak başarıyla gerçekleşti. Cumartesi sabah saatlerinde Armar-Yıldıztepe’ye ulaşan Çan-Genç üyeleri odalarına yerleştikten sonra güzel bir sabah kahvaltısı ile güne başladılar.

 

Sabah kahvaltısında gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Vedat Beki ile beraber olan Çan-Genç Başkanı Gökhan Güney ve dernek yönetim kurulu üyeleri ile beraber karşılıklı tanışma ve derneğin çalışmaları hakkında güzel bir sohbet gerçekleştirdiler.

 

Yıldıztepe’de yoğun kar yağışı ile birlikte kayak pistinin çok da uygun olmamasına karşın gençlerin her türlü şartlarda kayak yapma arzusunu doğa engelleyemedi.

 

Mangal ve barbekü partileri ile doyasıya eğlenen Çan-Genç üyeleri kendi grupları içerisinde profesyonel dj’lik yapan arkadaşları ile birlikte geceyi de neşe içerisinde geçirdi.

 

Yemeğe Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de katıldı...

Pazar günü akşamı başta Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte, Ilgaz Belediye Başkanı Cevdet Çetin, Kurşunlu Belediye Başkanı İbrahim Doğu, Kurşunlu Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz, Yapraklı Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, Bayramören Kaymakamı Kenan Eskin, Atkaracalar Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Ilgaz Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Orta Kaymakamı Fatih Özdemir ve ÇANFED Başkanı Ömer Lütfi Özenç’in gençlerle beraber oldukları yemek hayli neşeli ve bir o kadar da ileriye dönük projelerin konuşulduğu güzel bir atmosferde geçti.

 

Gezi ile ilgili olarak düşüncelerini aldığımız Çan-Genç Başkanı Gökhan Güney gazetemize şunları söyledi:

 

“Çok kısa süre öncesi kurulan derneğimizin bugün gelmiş olduğu noktayı başlangıç aşamasında hayal etmek mümkün değildi. Çan-Genç olarak bugün sahip olduğumuz birlik ve dayanışmayı ilerleyen günlerde çok daha sıkı pekiştirecek yeni yetişen genç Çankırılılar olarak çok güzel işlere imza atacağımızı düşünüyorum. Ilgaz gezimiz de bu konsept içerisinde arkadaşlarımızla bağlarımızı pekiştirmek öte yandan da Çankırı’mızın güzelliklerini yaşamak üzerineydi. Böylesi bir gezi İstanbul’un yoğun çalışma temposu içerisinde bana ve arkadaşlarıma çok iyi geldi.

 

Otel yöneticileri ve personelinin grubumuza gösterdiği ilgi ve alakaya da şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlere rahat bir atmosfer içerisinde çok güzel bir hafta sonu geçirmemize vesile oldular. İlerleyen günlerde Çankırı’mızın diğer güzelliklerine yapacağımız gezilerde buluşmak üzere.” dedi.

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER